Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Антиперспирант со камилица кој обезбедува 48h заштита

Го запира потењето и обезбедува заштита од непријатни мириси 48h.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 57834
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Состојки

Антиперспирантот има формула против потење која не остава траги на облеката и обезбедува ефикасна 48h заштита*. По употреба, потењето се намалува, без чувство на влажност, со суви пазуви.
Погоден за сите типови кожа, особено за лица кои многу се потат.

Формулата збогатена со уникатниот нежен цветен мирис на органска камилица од Француска Бретања, кој со својот долготраен ефект против потење ви помага да се чувствувате пријатно и свежо во текот на денот.
Безбојна текстура која не остава дамки на облеката.

Резултати:
95% од корисниците изјавиле дека се заштитени од пот. **
92% од корисниците изјавиле дека производот има долготрајно антиперспиративно дејство. **
92% од корисниците изјавиле дека производот дава чувство на свежина и удобност.**
86% од корисниците изјавиле дека производот не остава траги на нивната облека. **

Дерматолошки тестирано.

* Објективна клиничка студија со 23 волонтери.
** Резултати од истражување на потрошувачите на 110 волонтери во текот на 14 дена.

AQUA/WATER/EAU ALUMINUMCHLOROHYDRATE DICAPRYLYLETHER GLYCERIN PARFUM/FRAGRANCE METHYLGLUCOSESESQUISTEARATE CELLULOSE GLYCERYL STEARATE ANTHEMISNOBILISFLOWERWATER HYDROXYACETOPHENONE SCLEROTIUMGUM BENZYL ALCOHOL LIMONENE GERANIOL TOCOPHEROL CITRIC ACID POTASSIUM SORBATE SODIUM BENZOATE 10885v0

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи