Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Антиперспирант со алги кој обезбедува 48h заштита

Го запира потењето и обезбедува заштита од непријатни мириси 48h.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 58616
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Состојки

Антиперспирантот има формула против потење која не остава траги на облеката и обезбедува ефикасна 48h заштита*. По употреба, потењето се намалува, без чувство на влажност, со суви пазуви.
Погоден за сите типови кожа, особено за лица кои многу се потат.
Формулата збогатена со освежителни океански алги, со својот долготраен ефект против потење, ви помага да се чувствувате удобно и свежо во текот на денот.
Безбојна текстура која не остава дамки на облеката.

Резултати:
91% од корисниците изјавиле дека се заштитени од пот. **
88% од корисниците изјавиле дека производот има долготрајно антиперспиративно дејство. **
96% од корисниците изјавиле дека производот дава чувство на свежина и пријатност.**
86% од корисниците изјавиле дека производот не остава траги на нивната облека. **

Дерматолошки тестирано.

* Објективна клиничка студија со 23 волонтери.
** Резултати од истражување на потрошувачите на 105 волонтери во текот на 14 дена.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU ALUMINUMCHLOROHYDRATE DICAPRYLYLETHER GLYCERINPARFUM / FRAGRANCE METHYLGLUCOSESESQUISTEARATE CELLULOSE GLYCERYL STEARATE CORALLINAOFFICINALIS EXTRACT HYDROXYACETOPHENONE SCLEROTIUMGUM LINALOOL LIMONENE TOCOPHEROL 10884v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи