Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Регенеративна крема од невен

Крема за лице збогатена со невен која ги измазнува префинетите брчки и ја храни кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 12194
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Оваа крема моментално го намалува чувството на затегнатост. Префинетите линии и брчки се измазнети.

Збогатена со невен ја остава кожата мека, пријатна и нахранета.

Плус: богата и кремаста крема

Убавината на жената & природата

91% прородни состојки

0% бои, минерални масла, парабени

Шишенце создадено од рециклирачко стакло.

Картонска амбалажа создадена од одржливо управувани шуми.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

ПРИМЕНА

Нанесете наутро и навечер на цело лице.

*Тест ин витро

Наша посветеност

Активна состојка

Невен

Невенот, симболично растение со регенеративни својства , се одгледува во La gacilly, Бретања (Франција) на земјата на Yves Rocher од 1979 година. Истотака е познат како обичен невен, нашите истржувачи го преферираат полскиот невен бидејќи цветовите се поголеми, поубави и богати со активни состојки. Прилагоден на локалната клима, невенот не мора да се полева секој ден како другите билки во La Gacilly. Тој е органски одгледан. Ин витро тестирано.
Откриј
Невенот, симболично растение со регенеративни својства , се одгледува во La gacilly, Бретања (Франција) на земјата на Yves Rocher од 1979 година. Истотака е познат како обичен невен, нашите истржувачи го преферираат полскиот невен бидејќи цветовите се поголеми, поубави и богати со активни состојки. Прилагоден на локалната клима, невенот не мора да се полева секој ден како другите билки во La Gacilly. Тој е органски одгледан. Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи