Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Нежна крема за лице и тело

Оваа крема ја хидрира и штити кожата на лицето и телото.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 125 мл
Шифра на артиклот: 78924
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU GLYCERIN MYRISTYL MYRISTATE STEARIC ACID METHYLPROPANEDIOL BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL GLYCERYL STEARATE PEG-100 STEARATE OCTYLDODECANOL HYDROGENATED COCONUT OIL CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER ISOPROPYL PALMITATE APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT STEARYL HEPTANOATE SODIUM BENZOATE PARFUM/FRAGRANCE STEARYL CAPRYLATE MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER XANTHAN GUM TOCOPHERYL ACETATE SALICYLIC ACID ALLANTOIN LIMONENE TETRASODIUM EDTA CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT LACTIC ACID CITRIC ACID POTASSIUM SORBATE LINALOOL 1204v0

Активна состојка

Дива камилица

Нашите истржувачи составија дуо од 100% растителни активни состојки добиени од дива камилица органски одгледувана во La Gacilly, која ја смирува и зајакнува чувствителната кожа: хидросолот ја намалува чувствителноста на кожата за 28%, олеатот ги зајакнува одбрамбените механизми за 25% и механизмите за обнова на кожата за 30% Ин витро тестирано.
Откриј
Нашите истржувачи составија дуо од 100% растителни активни состојки добиени од дива камилица органски одгледувана во La Gacilly, која ја смирува и зајакнува чувствителната кожа: хидросолот ја намалува чувствителноста на кожата за 28%, олеатот ги зајакнува одбрамбените механизми за 25% и механизмите за обнова на кожата за 30% Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи