Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Нежен отстранувач на шминка за пределот околу очите

Нежно ја отстранува шминката од трепките и капаците.
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 85338
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Овој производ за отстранување е формулиран со органска различка со смирувачки својства* , одгледан на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Го смирува пределот околу очите.

Формула без мирис соодветна за чувствителни очи и личности кои носат контактни леќи.

Наменето за пределот околу очите и за сите типови на кожа

Плус +: Совршено исчистени очи

Текстура: свежа текстура која овозможува пријатно и смирувачко чувство.

Резултати:

- 100% ** жени потврдија дека пределот околу очите е смирен

- 92% ** жени потврдија дека сите траги од шминка се моментално отстранети

- 92% ** жени потврдија дека производот ги остава контурите на очите меки и еластични.

- 96% ** жени потврдија дека производот е соодветен за чувствителни очи

Примена:

Соодветно за личности кои носат контактни леќи

Нанесете на очите со памучно туферче

Наша предност:

Го почитува pH нивото на кожата.

Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор

Без мирис

Со органска различка одгледана на нашите полиња во La Gacilly

99% состојки од природно потекло

Шишенце кое може да се рециклира и содржи 100% рециклирачка пластика ***

* Ин витро тест на екстракт од различка

**Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на 21 ден над 24 жени.

*** Без адитиви

БИЛНА АКТИВНА СОСТОЈКА: РАЗЛИЧКА

Различката која се користи е од органско потекло на нашите полиња во La Gacilly, Франција. Нашите експерти на Cosmetique Vegetale ® истражуваа како да го зголемат природниот состав на производот Pur Bleuet. Благодарение на нашата 100% постапка на екстракција, екстрактот од различка ги задржува своите смирувачки и заштитни својства.*

*Ин витро тестови на екстракт од различка.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER PROPYLENE GLYCOL. GLYCERIN PENTYLENE GLYCOL DECYL GLUCOSIDE HYDROXYACETOPHENONE FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN CITRIC ACID SODIUM BENZOATE POTASSIUM SORBATE 10521v0

Активна состојка

Различок

Билката различок се одгледува на нашите полиња во La Gacilly, Бретања, користејќи агроеколошки пракси. Секоја година ја береме различката ( цветовите, стеблата и гранчињата). Нашите истражувачи максимално ја зголемија природноста на линијата Pur Bleuet со 97% до 99% состојки од природно потекло.Благодарение на нашиот 100% природен процес на екстракција, нашите екстракти од различка имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Ин витро тестови на екстракт од различок.
Откриј
Билката различок се одгледува на нашите полиња во La Gacilly, Бретања, користејќи агроеколошки пракси. Секоја година ја береме различката ( цветовите, стеблата и гранчињата). Нашите истражувачи максимално ја зголемија природноста на линијата Pur Bleuet со 97% до 99% состојки од природно потекло.Благодарение на нашиот 100% природен процес на екстракција, нашите екстракти од различка имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Ин витро тестови на екстракт од различок.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи