Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Eau de Toilette Ambre Noir

Интензитет на темното дрво, сензуалност на килибарот.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 39306
Со купување на овој производ добивш 27 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 27 поени.  

Опис

Состојки

Потврдете ја вашата заводливост со тоалетната вода Ambre Noir, која ги комбинира интензитетот и дрвенестите ноти на patchoulia со сензуалната Тонка бобинка. Во срцето на овој мирис, суптилноста на кедарот и лавандата ја нагласуваат неговата елеганција.

Плус: елегантно дрвено капаче, изработено од дрво од одржуваните шуми.

Билни состојки: есенцијално масло од patchoulia, бергамот, vetiver, нане, цимет, семки од кардамом, мандарина, кедар, елеми, лаванда абсолут листови од љубичица и тонка бобинка.

AMBRE NOIR ИНТЕНЗИТЕТ НА ТЕМНОТО ДРВО, СЕНЗУАЛНОСТ НА ЈАНТАРОТ.

ТОНКА бобинката ги дава нотите на килибарот и ванилата. Yves Rocher одбра да го користи овој мирис на пржена ТОНКА бобинка. Резултат; AMBRE NOIR дава посебна сензуалност, интензитет и маженственост.

PATCHOULI има богати и дрвенести ноти. Со својата боја и своето есенцијално масло му даваат карактер и моќ на овој мирис.

Нотите на VETIVER се многу суптилни: сирови и топли, суви и млечни. Ова етерично масло дава елеганција и вибрација.

ЗАД ЗАВЕСИТЕ НА СОЗДАВАЊЕТО

Ambre Noir, заводлив мирис создадена за шик мажи со карактер и сензуалност.

Нова креација на парфемистот Christophe Raynaud.

„Посакував да ја изразам заводливоста на мажите. Силен израз на неговата маженственост, но со одредена доза на префинетост. Ги создадов овие ноти во котраст свежи и светли за да се ослободи патот на сензуалните нагласоци, мрачни...желби кои ќе разбудат зависност, без која нема да може да живеете “.

ALCOHOL•AQUA/WATER/EAU•PARFUM/FRAGRANCE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•LINALOOL•LIMONENE•GERANIOL•CINNAMAL•CITRAL•CI 19140 (YELLOW 5)•CI 17200 (RED 33)•CI 42090 (BLUE 1) 10084v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи