Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Anti-age нега за лице SPF 30

Нанесете на целото лице и вратот. Избегнувајте го пределот околу очите. Повторно нанесете секој пат кога сте изложени на сонце.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 40 мл
Шифра на артиклот: 70900
Со купување на овој производ добивш 16 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 16 поени.  

Состојки

AQUA HOMOSALATE C12-15 ALKYL BENZOATE OCTOCRYLENE METHYLPROPANEDIOL DIMETHICONE GLYCERYL STEARATE SE ETHYLHEXYL SALICYLATE BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE GLYCERIN ALCOHOL BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE HYDROGENATED DIMER DILINOLEYL/DIMETHYLCARBONATE COPOLYMER ETHYLHEXYL TRIAZONE TRIMETHYLSILOXYSILICATE POTASSIUM CETYL PHOSPHATE SESAMUM INDICUM SEED OIL ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT PARFUM PEG-100 STEARATE ETHYLHEXYLGLYCERIN CELLULOSE GUM XANTHAN GUM TETRASODIUM EDTA SALICYLIC ACID LACTIC ACID ISOEUGENOL TOCOPHEROL 1932v0

Активна состојка

Eryngium

Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи