Скокни до информацијата за производот
1 од 5

МАСКА ЗА ЗАШТИТА НА БОЈАТА

Поблескава боја.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 36276
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Опис

Состојки

Збогатена со киселина од малина, маската за заштита на бојата ја храни косата без да ја оптоварува* и ја поправа штетата предизвикана од боењето. Сјајот на бојата е заштитен, косата е еластична* и сјајна.

Тип на коса: Обоена или коса без сјај

Текстура: Балзам без силикони

Предности: Посветла боја

Примена: Оставете 3 до 5 минути и исплакнете

 

Резултатите:

100% - Мојата коса е помека**

96% - Мојата коса е нахранета**

93% - Се враќа сјајот на бојата на косата**

89% - Мојата боја е заштитена и трае подолго**

 

Примена: Нанесете на коса исушена со пешкир, избегнувајќи го скалпот. Оставете го да делува 3 до 5 минути. Исплакнете. Избегнувајте контакт со очи.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

 

Билна состојка

Киселина од малина

Го неутрализира бигорот што се наоѓа во водата.

Боењето може да ја оштети косата, кутикулите на влакната на косата се отвораат за да се дозволи бојата да се впие.

Поради тоа, премногу боење може да го ослабне влакното на косата. Дополнително, постојаното миење и негативните надворешни фактори (оксидација, сонце, загадување итн.) предизвикуваат бојата да го изгуби својот интензитет и сјај со текот на времето.

Благодарение на нивното уникатно познавање на растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher  ја избраа КИСЕЛИНАТА  ОД МАЛИНА поради нејзините својства за омекнување на водата. Позната по својата ефикасност уште од античко време, го неутрализира бигорот  кој се наоѓа во водата и кој ги обвиткува прамените на косата при секое миење. На тој начин го оживува сјајот на обоената коса.

Комбинирана во формула со масло збогатено со невен кое ги измазнува влакната на косата** за да и помогне да рефлектира повеќе светлина, го враќа природниот сјај на вашата коса.

 

 

*Тест на задоволство во комбинација со шампон + регенератор + маска за сјај и заштита на бојата на 96 волонтери

**Спроведена е анкета за задоволство на 28 испитаници

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • CETYL ALCOHOL • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE • C13-15 ALKANE • MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL • CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT • RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT • CITRIC ACID • PARFUM/FRAGRANCE • PANTHENOL • BENZOIC ACID • GLYCERIN • ACETIC ACID 10850v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи