Скокни до информацијата за производот
1 од 6

МАСКА ЗА ДЛАБИНСКО ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА

50 пати посилна коса.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 51692
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Збогатена со органско масло од јојоба, оваа маска ја обновува косата: ја храни, обновува и зајакнува косата до врвовите. Косата е посилна, мека и сјајна. Врвовите се запечатени.

Тип на коса: Сува и оштетена коса

Текстура: Балзам

Придобивки: 50 пати појака коса**

 

Резултати:

- 100% - Мојата коса е длабоко нахранета*

- 93% - Косата ми е обновена сè до врвовите*

- 93% - Мојата коса е поотпорна*

- 93% - Мојата коса е заштитена од кршење*

 

Примена: Нанесете двапати неделно на исушена коса со пешкир, фокусирајќи се на должината и врвовите. Оставете го да делува 3 до 5 минути. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете ја тубата во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

 

Билна состојка

Органско масло од јојоба

Јојобата е дводомно дрво: некои дрвја носат само машки цветови, додека други носат само женски цветови. Ова е причината зошто плантажите се интелигентно управувани: тие се состојат од околу 5% машки дрвја и 95% женски дрвја, а првите се распоредени на таков начин што само ветерот може да обезбеди опрашување на целата плантажа!

Семето од јојоба се собира откако ќе падне на земја и содржи повеќе од 60% течен восок, вообичаено наречено масло од јојоба. Ова масло се екстрахира со процес на ладно цедење без никакви растворувачи, што помага да се зачува интегритетот на неговите својства.

Јојобата е мала грмушка која расте во пустинските области. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во своето семе, бидејќи кога ќе има и најмал надворешен стимул, како што е дождот, мора да почне да 'рти и да прерасне во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи има моќ да го регенерира влакното на косата.

 

 

*Спроведена е анкета за задоволство на 28 испитаници

** Инструментално тестирање на отпорност на механичко оштетување

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • CETYL ALCOHOL • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE • C13-15 ALKANE • SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL • CITRIC ACID • PHOSPHOLIPIDS • PANTHENOL • PARFUM/FRAGRANCE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • BENZOIC ACID • GLYCERIN 10840v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи