Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело бурбон ванила

Навлажнувачки лосион со сензуален мирис за убава, мазна и свиленкаста кожа.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 40419
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Опис

Избравме бурбон ванила, одгледувана според традицијата на островот Бурбон. Дали знаевте дека ванилата припаѓа на групата орхидеи? Нејзиниот мирис ја гали кожата со свиленкаста сензуалност.

Мирис: бурбон ванила

Тип на кожа: сите типови кожа

Текстура: млеко

Придобивки: Ја смирува, омекнува и навлажнува кожата во текот на денот, оставајќи ја нежно мирисна. Не се лепи и нема масен финиш.

Резултати:

96% од луѓето велат дека нивната кожа веднаш е хидрирана *

88% од луѓето изјавуваат дека нивната кожа е значително обновена *

87% од луѓето велат дека е можно да се облече облека веднаш по нанесувањето *

78% од луѓето велат дека текстурата лесно се апсорбира *

* Објективна клиничка студија со 118 луѓе во текот на 21 ден.

Водач за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Од 2020 година, нашите пластични шишиња се 100% рециклирани и повторно се рециклираат. Секој пат кога го рециклирате вашиот отпад, вие придонесувате во процесот на негова повторна употреба.

Наша посветеност

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи