Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Ултра-свеж гел за чистење на лице

Ја ослободува кожата од нечистотии и траги од шминка.
Пакување: 125 мл
Шифра на артиклот: 59459
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

Овој гел за чистење е формулиран на база на Tetraselmis Микро-алги со својства на оксигенирање *

Совршено чисти, оксигенира и ја освежува кожата

Ја ослободува кожата од нечистотии и траги од шминка.

Наменет е за нормална до комбинирана кожа. За кожа која има чувство на затегнување, помалку е хидрирана или е без сјај.

Резултати: мека, чиста и пријатна кожа со освежувачки ефект.

Текстура: ултра свежа текстура

Примена:

•Нанесете наутро и навечер на влажно лице. Нежно измасирајте и измијте го лицето.

•Избегнувајте контакт со очите.

Резултати:

- 92% ***** испитаници потврдија дека кожата е совршено чиста и детоксицирана

- 83% ***** испитаници потврдија дека по употребата кожата е помалку загасита

- 92% ***** испитаници потврдија дека кожата е чиста и здрава

Наша предност:

•Се одгледува со користење на одговорни и одржливи земјоделски пракси во близина на нашиот брег во Бретанија.

•Ја почитува и планетата и pH нивото на кожата

•99% биоразградливи состојки

•Тестирано под дерматолошки надзор

•Шишенце соодветно за рециклирање, создадено од 100% рециклирачка пластика ***

•98% состојки од природно потекло / без сулфати ****

* Ин витро тест на екстракт од Tetraselmis Микро-алги.

** Шишенце од 390 ml

*** Беz адитиви

**** Суфрактант без сулфати

***** Истражувањето на задоволството е спроведено во текот над 28 дена со 14 жени и 10 мажи

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: TETRASELMIS МИКРО-АЛГА

Истражувачите на Cosmetique Vegetale ® инспирирани од моќта на прочистување на океанот одбраа Tetraselmis микро-алги, морски билки со оксигенирачки и анти-оксидативни* својства.

Одгледана во биореактор на нашата обала во Бретанија со помош на 100% природна постапка. Техника која обезбедува контролиран и аргументиран процес, за да може да се искористат придобивките од овие микро-алги за убавина, но и да се зачуваат природните ресурси.

За оваа нова линија Pure Algue, микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на исклучителна природна формула која помага во детоксикацијата на кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и заштитена, кожата е здрава и сјајна

* Ин витро тест на екстракт од Tetraselmis Микро-алги.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • DECYL GLUCOSIDE • XANTHAN GUM • CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER • COCAMIDOPROPYL BETAINE • SODIUM BENZOATE • PARFUM/FRAGRANCE • CITRIC ACID • POTASSIUM SORBATE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • INULIN • MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER • TETRASELMIS SUECICA EXTRACT |10496v0

Активна состојка

Tetraselmis микро-алга

Нашите истржувачи инспирирани од прочистувачката сила на океанот, одбраа микро-алги Tetraselmis,морска билка со оксигенациски и антиоксидативни својства. Одгледана е во биореактор на нашиот брег во Бретања со користење на 100% природен процес. Оваа техника произведува контролиран и разумен принос, а на тој начин се искористуваат сите предности на микро-алгите и воедно се чуваат природните ресурси. За линијата Pure Alguе , микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на оваа природна формула, која помага да се детоксицира кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Ин витро тестови на екстракт од микро-алги Tetraselmis.
Откриј
Нашите истржувачи инспирирани од прочистувачката сила на океанот, одбраа микро-алги Tetraselmis,морска билка со оксигенациски и антиоксидативни својства. Одгледана е во биореактор на нашиот брег во Бретања со користење на 100% природен процес. Оваа техника произведува контролиран и разумен принос, а на тој начин се искористуваат сите предности на микро-алгите и воедно се чуваат природните ресурси. За линијата Pure Alguе , микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на оваа природна формула, која помага да се детоксицира кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Ин витро тестови на екстракт од микро-алги Tetraselmis.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи