Скокни до информацијата за производот
1 од 7

Ултра хранливо млеко за раце и тело

Хидратантно и хранливо млеко за телото, за целото семејство.
Пакување: 250 мл
Шифра на артиклот: 90791
Со купување на овој производ добивш 12 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 12 поени.  

Опис

Состојки

Ова хранливо млеко за тело и раце ја хидрира, интензивно ја храни и заштитува кожата од надворешни влијанија, благодарение на концентратот од органски состојки од јаболко (вода и екстракти).

  • Мирис: јаболко
  • Текстура: млеко
  • Предности: не масна, нелеплива завршница

Сертифицирано органско и со 97% природни состојки, може да го користи и дете од 3 години како и целото семејство. Ова лесно и пријатно млеко ја обвива кожата, правејќи ја веднаш мека, кадифена и пријатна.

Овој производ е награден со ознаката „Одобрено од семејството“, независна француска организација која ги наградува најдобрите производи за семејството врз основа на квалитетот на нивното искуство во потрошувачката. *

Употреба:

Ставете голема количина млеко на дланка. Распоредете го по целото тело и рацете, масирајте со лесни кружни движења додека целосно не се впие во кожата.

Водич за рециклирање:

Ставете ја тубата со капачето во корпата за рециклирање.

 

* Просечната оценка 16,3/20  е добиена вклучувајќи 4,8/5 за еко рејтинг во тест панелот „Approuvé par les Familles“, тестови извршени во октомври 2022 година на панел од 100 семејства во Франција

 

Состојки од органско земјоделство:

COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандардот COSMOS.

 

АКТИВНА СОСТОЈКА

Органско јаболко

Асортиманот Famille Bio ги отсликува вредностите што не врзуваат и нашата секојдневна страст. Нашите истражувачи постојано истражуваат нови активни растителни состојки, од најценетите жетви, за да го добијат најдобриот квалитет за нашите производи за нега за целото семејство.

Органското јаболко е во срцето на нашите формули, ценети поради неговите бројни хранливи својства, но и поради неговите извонредни својства за здравјето на кожата. Нашите експерти природно ги избраа сите најдобри активни супстанции кои се многу драгоцени за кожата: јаболкото е богато со вода, влакна, минерали и полифеноли.

Нашата иновативна технологија за екстракција ни овозможи да развиеме 3 различни активни супстанции:

- Екстракт од јаболко, особено богат со шеќери и полифеноли, за заштита на кожата

- Масло од јаболко, полно со масни киселини, за зајакнување на бариерата на кожата

- Вода од јаболко, за долгорочно одржување на хидратацијата на кожата

Оваа уникатна и иновативна комбинација на активни супстанции од органски јаболка ја храни, хидрира и заштитува кожата на сите членови на семејството.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER* • GLYCERIN • OCTYLDODECANOL • DICAPRYLYL ETHER • GLYCERYL STEARATE • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER* • GLYCERYL STEARATE CITRATE • PENTYLENE GLYCOL • CETEARYL ALCOHOL • PYRUS MALUS (APPLE) SEED OIL* • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT* • GLYCERYL CAPRYLATE • CETEARYL GLUCOSIDE • XANTHAN GUM • PARFUM/FRAGRANCE • SORBIC ACID • SODIUM BENZOATE • SODIUM BICARBONATE • SODIUM GLUCONATE • CITRIC ACID • POTASSIUM SORBATE • TOCOPHEROL10758v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи