Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Тестер / Elixir Botanique серум против загадувањето и за зајакнување на кожата

И овозможува кислород на вашата кожа.
Може да се нарачаат најмногу 3 тестери со едно купување.
Пакување: 1 мл
Шифра на артиклот: 74942
Со купување на овој производ добивш 0 поени.  
Може да се нарачаат најмногу 3 тестери со едно купување.
Со купување на овој производ добиваш 0 поени.  

Опис

Состојки

Серум против нечистотии за зајакнување на кожата. Моментално и овозможува кислород и ја штити од нечистотиите одговорни за раното стареење на кожата. По 1 месец примена брчките и линиите се намалени, кожата е цврста, блескава и здрава.

Во нашиот билен еликсир, микро алгите и цветот од драгољуб од Бретања ја поттикнуваат оксигенацијата и детоксикацијата на клетките на кожата (1). Овие активни билни состојки се добиени од локални производствени ланци кои ја почитуваат биолошката разновидност.

Плус: течна текстура како вода со микро-бисери која моментално се впива во кожата.

Резултати:

- штити од штетните честички (2)

- 27% помалку брчки кај 100% испитаници (3)

- содржина на влагата +79% по 30 минути (4)

- блескав тен+26% кај 76% испитаници (5)

Употреба: Нанесете наутро и навечер. Нанесете 1 до 2 капки со кружни движења од внатрешните кон надворешните црти на лицето. Доколку е потребно ( зависно од типот на кожата) повторете ја постапката.

Дерматолошки тестирано

(1) Тестирано ин витро

(2) Клиничко испитување со 20 жени 15 минути по употреба

(3) Клиничко испитување со 20 жени и 2-ца мажи 15 минути по употреба

(4) Клиничко испитување со 20 жени

(5) Клиничко испитување со 20 жени и 3-ца мажи 15 минути по употреба

10571v0 AQUA/WATER/EAUGLYCERINPROPYLENE GLYCOL.APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACTMARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MERXANTHAN GUMCARPOBROTUS EDULIS EXTRACTBETAINEINOSITOLCAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDEHYDROXYACETOPHENONELAUROYL LYSINEPARFUM /FRAGRANCESORBIC ACIDTROPAEOLUM MAJUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTTETRASELMIS SUECICA EXTRACTSODIUM HYDROXIDELINALOOL1 2-HEXANEDIOLCAPRYLYL GLYCOLCITRIC ACIDPOTASSIUM SORBATESODIUM BENZOATEHYDROCHLORIC ACID

Активна состојка

Tetraselmi микро-алги & цвет драгољуб

Нашите истражувачи развија уникатен ефикасен комплекс на активни состојки со комбинирање на кантарион и микроалги. Кантарионот се одгледува со користење на одржливи земјоделски практики во нашите полиња во La Gacilly. Микроалгите, морска билка со кислород и антиоксидантни својства, се одгледува во биореактор во близина на брегот во Бретања (Франција), и со користење на 100% природен процес, се добива контролиран и разумен принос за да се искористи оваа микроалга додека се зачувуваат природните ресурси. Тие длабоко ја ревитализираат кожата Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Овие две растенија и нивните механизми на природно и одговорно одгледување ги истражуваме повеќе од 25 години. Ни требаа 25 години да ја создадеме оваа производна линија. Оваа иновација за нега на кожата е регистрирана како патент во Франција. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истражувачи развија уникатен ефикасен комплекс на активни состојки со комбинирање на кантарион и микроалги. Кантарионот се одгледува со користење на одржливи земјоделски практики во нашите полиња во La Gacilly. Микроалгите, морска билка со кислород и антиоксидантни својства, се одгледува во биореактор во близина на брегот во Бретања (Франција), и со користење на 100% природен процес, се добива контролиран и разумен принос за да се искористи оваа микроалга додека се зачувуваат природните ресурси. Тие длабоко ја ревитализираат кожата Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Овие две растенија и нивните механизми на природно и одговорно одгледување ги истражуваме повеќе од 25 години. Ни требаа 25 години да ја создадеме оваа производна линија. Оваа иновација за нега на кожата е регистрирана како патент во Франција. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи