Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Течен сапун бурбон ванила

Течен сапун за нежно исчистени и мирисливи раце. 98% природни состојки, без сапуни, феноксиетанол, парабени и етоксилати.
Пакување: 190 мл
Шифра на артиклот: 50193
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® одбраа и комбинираа гел од органско одгледана Алое вера со бурбон ванила.

Рацете се нежно чисти и мирисливи.

Убавината на жената & природата

-97% природни состојки

-Без сапун, феноксиетанол, парабен, етоксилат

-Лесно биоразградлива формула

-Шишенце соодветно за рециклирање кое содржи рециклирачка пластика

Дерматолошки тестирано, неутрално pH за кожата

Активна билна состојка: Бурбон Ванила

Yves Rocher одбра Бурбон ванила која традиционално се одгледува на островот Бурбон. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја остава кожата сензуално и опојно мирислива. Мирис со блескави и благи ноти.

Наша посветеност

10016v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE GLYCERIN LAURYL GLUCOSIDE COCAMIDE MIPA PARFUM/FRAGRANCE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE TETRASODIUM EDTA GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE SALICYLIC ACID AMYL CINNAMAL HEXYL CINNAMAL LIMONENE VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT SODIUM CHLORIDE POTASSIUM SORBATE

Активна состојка

Бурбон ванила

Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.
Откриј
Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи