Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Суво масло за тело Monoi

Збогатено со изворно Monoi de Tahiti масло, ова хидратантно суво масло со немасен финиш ја хидрира кожата и го нагласува тенот.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 125 мл
Шифра на артиклот: 78730
Со купување на овој производ добивш 10 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 10 поени.  

Опис

Состојки

Неговата лесна, немасна текстура се топи на кожата и остава заводлив сончев мирис. Косата ја прави мека и сјајна.

Плус +: лесна текстура со немасен финиш.

Резултати:

-Кожата е хидрирана и негувана

- Косата е негувана и мека

Наша преданост:

- Оригинално Mono i de Tahiti масло со знакот на потекло (2%)

- 99% состојки со природно потекло

- Шишенце прикладноза рециклирање и изработено од 100% рециклирана пластика

Дерматолошки тестирано.

Активна билка

Оригиналното Monoi de Tahiti масло е познато по хидратантните, хранливите и омекнувачките својства.

Ова е вистинска традиционална тајна на убавината во Француска Полинезија: мажите и жените го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен билен еликсир на убавината за да се разубават и уживаат во неговиот засенувачки мирис.

Истражувачите на Yves Rochera го одбраа Monoi de Tahiti Appellation d 'Origin, добиен со потопување на цветовите од тиара во кокосово масло кое е одгледано во Француска Полинезија.

Наша посветеност

COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL•COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL•SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL•GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT•PARFUM/FRAGRANCE•TOCOPHERYL ACETATE•TOCOPHEROL•AMYL CINNAMAL |10342v0

Активна состојка

Монои

Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.
Откриј
Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи