Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Смирувачка мицеларна вода за лице

Ја отстранува шминката и нежно ја чисти кожата.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 56348
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Ја ослободува кожата од нечистотиите.

Оваа свежа мицеларна водичка со смирувачка органска камилица нежно ја отстранува шминката и ја чисти кожата. Нечистотиите се потполно отстранети, кожата е смирена и блескава. Оваа мицеларна водичка содржи смирувачка* органска камилица одгледана на нашите полиња во La Gacilly, со агроеколошки методи.

Производите од линијата Pure Camomille посебно се развиени за чувствителна кожа.

Предност: свежа мицеларна вода за нежна нега на кожата.

Докажана ефикасност:

- 98%** жени се согласуваат дека шминката и нечистотиите се потполно отстранети.

- 98%** жени се согласуваат дека производот нежно ја отстранува шминката.

- 100%** жени сметаат дека производот е соодветен за чувствителни очи.

- 71%*** помалку црвенило после 28 дена.

Употреба: Наутро и навечер нанесете со туферче на целото лице, очи и усни. Не е потребно да се измие.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано

* Ин витро тест со органски екстракт од камилица

**Истражувањето на задоволството е спроведено над 45 жени во текот на 28 дена.

***Самопроценка 45 жени

НАША ПРЕДНОСТ

•97% состојки од природно потекло

•Природно потекло кое ја почитува pH вредноста на кожата

•Без парфеми

•Пластично шишенце соодветно за 100% рециклирање.

•Одржлив ланец н а производство.

•Посветени на биоразновидноста

•Произведено со љубов во Бретања, Франција.

АКТИВНА БИЛНА СОСТОЈКА

Камилица

Смирува и штити

Камилицата се одгледува на нашите полиња во La Gacilly, користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата. Камилицата, култна билка се користи за нега на кожата од 60-те години. Таа е прва билка набрана во La Gacilly во 1979 година. Секоја година берат камилица и ја сушат ( цветот, листовите и стеблото ). Благодарение на 100% процес на екстракција, екстрактот од камилица има смирувачки* и заштитни* својства на кожата. Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale®, од дивата камилица која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло

* Ин витро тестови со екстракт од камилица

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • PROPYLENE GLYCOL. • PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES • PENTYLENE GLYCOL • CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER • CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL • CETRIMONIUM BROMIDE • SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT • ACACIA SENEGAL GUM • CITRIC ACID |10528v0

Активна состојка

Камилица

Камилицата се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Ова култно растение кое се користи во нашата нега на кожата уште од 60-тите беше едно од првите растенија што беа собрани во La Gacilly, Франција во 1979 година. Секоја година береме камилица и ги сушиме цветните глави (цветна пупка, лисја и стебла). Благодарение на 100% природните процеси на екстракција, нашите екстракти од камилица имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Тестирано ин витро.
Откриј
Камилицата се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Ова култно растение кое се користи во нашата нега на кожата уште од 60-тите беше едно од првите растенија што беа собрани во La Gacilly, Франција во 1979 година. Секоја година береме камилица и ги сушиме цветните глави (цветна пупка, лисја и стебла). Благодарение на 100% природните процеси на екстракција, нашите екстракти од камилица имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи