Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Смирувачка крема за чувствителна кожа на лецето

Оваа лесна смирувачка крема е погодна за чувствителна кожа склона на реакција и црвенило.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 58833
Со купување на овој производ добивш 14 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 14 поени.  

Опис

Состојки

Го намалува црвенилото и непријатното чувство. После еден месец користење кожата е зајакната, помалку чувствителна и помалку реактивна; чувството на пецкање е намалено за 66%, чувството на затегнатост за 60%, црвенилото за 30% и загреаноста за 80%**.

Плус +: Лесна и свежа кремаста текстура која брзо се впива со природен и пријатен мирис на камилица.

Резултати:

- Кожата е измазнета кај 81% * случаи

- Кожата е хидрирана кај 86% * случаи

- Кожата е зајакната кај 69% * случаи

Примена: Нанесете наутро на цело лице или локално местата зафатени со црвенило, после вообичаената дневна нега.

Наша преданост:

- 98% состојки од природно потекло

- Без силикони, без алкохол, без парфеми, без минерални масла

- Веган

* Студија на задоволство кај 101 жена/црвенило, пецкање, загревање

** Самопроцена од 24 жени на црвенило, 21 жена на затегнување, 14 жени на затоплување, 13 жени на пецкање

Дерматолошки тестирано.

Активна билка: Дива камилица

Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale® од дивата камилица, која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28% * и – Олеат кој ја поттикнува одбранбената способност на кожата за 25% и способноста за обновување за 30% *. Камилицата која ја користиме е органски одгледана на нашите полиња во La Gacilly, Франција.

* In vitro тестови

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER•METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE•BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER•HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER•SILICA•CAPRYLYL GLYCOL•1,2-HEXANEDIOL•POLYSORBATE 60•SORBITAN ISOSTEARATE•CITRIC ACID•CAPRYLHYDROXAMIC ACID•SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT•PALMARIA PALMATA EXTRACT•ACACIA SENEGAL GUM |10339v0

Активна состојка

Дива камилица

Нашите истржувачи составија дуо од 100% растителни активни состојки добиени од дива камилица органски одгледувана во La Gacilly, која ја смирува и зајакнува чувствителната кожа: хидросолот ја намалува чувствителноста на кожата за 28%, олеатот ги зајакнува одбрамбените механизми за 25% и механизмите за обнова на кожата за 30% Ин витро тестирано.
Откриј
Нашите истржувачи составија дуо од 100% растителни активни состојки добиени од дива камилица органски одгледувана во La Gacilly, која ја смирува и зајакнува чувствителната кожа: хидросолот ја намалува чувствителноста на кожата за 28%, олеатот ги зајакнува одбрамбените механизми за 25% и механизмите за обнова на кожата за 30% Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи