Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Хидратантна матирачка гел крема

Ги навлажнува, матира и стеснува порите.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 39979
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Кожата е хидрирана, матирана, а порите се стеснуваат. Кожата ја враќа рамнотежата, прочистена е и поубава.

Овој производ содржи и салицилна киселина со прочистувачки својства.

Тип на кожа: Комбинирана до масна кожа

Текстура: Свежа и лесна гел крема

Предности: Навлажнува и матира

Зошто бореален чај во прав?

Бореалниот чај во прав со својства за ребалансирање на кожата, делува длабински* за да го контролира сјајот, да ја намали појавата на неправилности и да ја подобри текстурата на кожата.

 

*ин витро тест

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • ALCOHOL • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • METHYLPROPANEDIOL • POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE • ZEA MAYS (CORN) STARCH • DIMETHICONE • GLYCERYL STEARATE • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT • LEDUM GROENLANDICUM EXTRACT • ACACIA SENEGAL GUM • SALICYLIC ACID • ZINC GLUCONATE • PARFUM/FRAGRANCE • SODIUM HYDROXIDE • XANTHAN GUM • TOCOPHERYL ACETATE • BENZYL ALCOHOL • SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT 10179v1

Активна состојка

Бореален чај

Билката бореален чај потекнува од канадската бореална шума. Во лето нашите партнери во Канада ги берат листовите – дел од билката кој што се обновува – користејќи рачни методи за одржлива берба. Правот од бореален чај со својства на враќање на рамнотежата, делува длабоко под површината на кожата, а на тој начин се контролира сјајот, се неутрализираат несовршеностите и се подобрува текстурата на кожата.
Откриј
Билката бореален чај потекнува од канадската бореална шума. Во лето нашите партнери во Канада ги берат листовите – дел од билката кој што се обновува – користејќи рачни методи за одржлива берба. Правот од бореален чај со својства на враќање на рамнотежата, делува длабоко под површината на кожата, а на тој начин се контролира сјајот, се неутрализираат несовршеностите и се подобрува текстурата на кожата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи