Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Прочистувачки пилинг за лице

Го намалува вишокот на себум и ги отвара порите.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 96062
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Овој пилинг е е формулиран со органска мента позната по освежувачките својства, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Нежно ја прочистува и матира кожата.

Го намалува вишокот на себум и ги отвара порите.

Плус +: Текстура за прочистена, матирана и блескава кожа!

Тектура: Топивата тектура се соединува со кожата и ја остава чиста и прочистена.

Резултати:

- 85% * испитаници потврдија дека кожата е моментално прочистена

- 88% * испитаници потврдија дека производот ја урамнотежува кожата

- 92% * испитаници потврдија дека нивната кожа е матирана

- 81% * испитаници потврдија дека порите се моментално намалени

Примена :

Нанесете два пати неделно на влажно лице. Лесно масирајте, а потоа измијте го лицето.

Да се избегнува контакт со очите.

Да не се нанесува на оштетена или надразнета кожа

Наша предност:

Тестирано под дерматолошки надзор

99% состојки од природно потекло

Без сулфати **

Мента добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

99% состојки во формулата се биоразградливи

* Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на 28 дена над 11 жени и 15 мажи

** Суфрактант без сулфати

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: МЕНТА

Истражувачите на Cosmetique Vegetale ® одбраа мента поради нејзините освежувачки својства. Ментата се одгледува на нашата земја во Бретанија, La Gacilly, користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата. Секое лето се собираат и сушат нејзините делови: листовите и стеблата се користат за создавање на екстракт, благодарение на 100% природна техника на екстракција со дестилација на пареа.

За новиот асортиман Pure Menthe, нашите експерти ги зголемија природните состојки на 98%-99% во формулата.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • STEARIC ACID • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • CELLULOSE • GLYCERIN • PENTYLENE GLYCOL • PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) SEED POWDER • STEARYL ALCOHOL • MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER • POTASSIUM HYDROXIDE • XANTHAN GUM • HYDROXYACETOPHENONE • PARFUM/FRAGRANCE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID |10513v0

Активна состојка

Нане

Нашите истражувачи избраа нане поради неговите освежителни својства. Нането се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Секое лето ги береме и сушиме воздушните делови: листовите и стеблата кои се користат за создавање на нашиот екстракт, благодарение на техниката за екстракција со 100% природна дестилација со пареа. За линијата Pure Menthe, нашите формулатори ја максимизираа природноста создавајќи формули со помеѓу 98% и 99% природни состојки.
Откриј
Нашите истражувачи избраа нане поради неговите освежителни својства. Нането се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Секое лето ги береме и сушиме воздушните делови: листовите и стеблата кои се користат за создавање на нашиот екстракт, благодарение на техниката за екстракција со 100% природна дестилација со пареа. За линијата Pure Menthe, нашите формулатори ја максимизираа природноста создавајќи формули со помеѓу 98% и 99% природни состојки.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи