Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Прочистувачка мицеларна вода за лице

Беспрекорно ја отстранува шминката, чисти, прочистува и ја ослободува кожата од нечистотиите.
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 14782
Со купување на овој производ добивш 11 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 11 поени.  

Опис

Состојки

Оваа мицеларна водичка е формулирана со органска мента позната по освежувачките својства, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Беспрекорно ја отстранува шминката, ја чисти и прочистува кожата. Нежно ја ослободува од сите нечистотии и ја отстранува долготрајната шминка.

Соодветна за комбинирана и масна кожа и/или кожа склона кон себум.

Плус +: совршено чиста, прочистена и матирана кожа.

Тектура: Текстурата на свежата водичка ја остава кожата чиста и прочистена.

Резултати:

- 100% * личности потврдија дека нивната кожа е моментално и долготрајно прочистена, а текстурата на кожата е подобрена.

- 92% * личности потврдија дека производот ја урамнотежува нивната кожа

- 88% * личности потврдија дека кожата е моментално и трајно матирана.

Примена:

Нанесете со памучно туферче наутро и навечер на лицето, очите и вратот.

Не е потребно да се измие.

Наша предност:

Го почитува pH нивото на кожата.

Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор

99% состојки од природно потекло

Мента добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Шишенце составено од 100% рециклирачка пластика**

* Истражувањето на задоволството е спроведено во текот над 21 ден со 17 жени и 7 мажи

** без адитиви

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: МЕНТА

Истражувачите на Cosmetique Vegetale ® одбраа мента поради нејзините освежувачки својства. Ментата се одгледува на нашата земја во Бретанија, La Gacilly, користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата. Секое лето се собираат и сушат нејзините делови: листовите и стеблата се користат за создавање на екстракт, благодарение на 100% природна техника на екстракција со дестилација на пареа.

За новиот асортиман Pure Menthe, нашите експерти ги зголемија природните состојки на 98%-99% во формулата.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • PROPYLENE GLYCOL. • MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER • POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE • POLYGLYCERYL-4 CAPRATE • DECYL GLUCOSIDE • HYDROXYACETOPHENONE • PENTYLENE GLYCOL • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • PARFUM/FRAGRANCE • CITRIC ACID • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL |10501v0

Активна состојка

Нане

Нашите истражувачи избраа нане поради неговите освежителни својства. Нането се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Секое лето ги береме и сушиме воздушните делови: листовите и стеблата кои се користат за создавање на нашиот екстракт, благодарение на техниката за екстракција со 100% природна дестилација со пареа. За линијата Pure Menthe, нашите формулатори ја максимизираа природноста создавајќи формули со помеѓу 98% и 99% природни состојки.
Откриј
Нашите истражувачи избраа нане поради неговите освежителни својства. Нането се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Секое лето ги береме и сушиме воздушните делови: листовите и стеблата кои се користат за создавање на нашиот екстракт, благодарение на техниката за екстракција со 100% природна дестилација со пареа. За линијата Pure Menthe, нашите формулатори ја максимизираа природноста создавајќи формули со помеѓу 98% и 99% природни состојки.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи