Скокни до информацијата за производот
1 од 8

Повеќенаменски балзам за лице и тело

Семеен балзам, хранлива секојдневна нега за многу суви делови.
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 90307
Со купување на овој производ добивш 12 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 12 поени.  

Опис

Состојки

Овој повеќенаменски балзам длабински ја храни и заштитува дури и најсувата кожа, благодарение на концентратот од органски активни состојки од јаболко и мешавината на масла, вклучувајќи органско масло од семки од јаболка.

  • Мирис: јаболко
  • Тип на кожа: сува до многу сува
  • Текстура: балзам во масло
  • Предел на примена: цело тело
Сертифициран органски и со 99% природни состојки, може да го користи и дете од 3 години како и целото семејство.

Повеќенаменски балзам за нега, со одличен хранлив и смирувачки ефект, идеален за сите суви делови од телото, лицето, усните, врвовите на косата. Се нанесува со мали допири на кожата на целото семејство.*

Совршен за нега после сончање, после бричење, со благотворно дејство, но и за нега и хидратација на брадата, ноктите и усните. Овој богат и дарежлив балзам се топи на кожата, дава вистинско задоволство за користење и ја прави кожата мека и удобна. Остава нежен мирис на јаболко.

Овој производ е награден со ознаката „Одобрено од семејството“, независна француска организација која ги наградува најдобрите производи за семејството врз основа на квалитетот на нивното искуство во потрошувачката. **

Резултати:

94% -од испитаниците велат дека чувството на затегнатост на кожата е минимизирано***

92% - од испитаниците велат дека кожата им е пријатна***

92% - од испитаниците велат дека нивната кожа е мека***

91% - од испитаниците велат дека нивната кожа е нахранета***

 

Употреба:

Земете мала количина од балзамот и загрејте ја на дланка. Нанесете со мали допири и масирајте ја оваа дарежлива и богата текстура додека целосно не се апсорбира. Користете на сите помали суви делови од телото и според вашите потреби:

Тело: на колената, лактите, петите.

Раце: на кожата на рацете, кутикулите, ноктите.

Лице: на јаболчниците, образите, челото, брадата, усните.

Се користи и на краевите на косата, брадата и веѓите.

 

*Од 3 години.

**X/20 е просечната оцена добиена вклучувајќи ја и X/5  оценката за животната средина на тест панелот „Approuvé par les Familles“. Тестовите се спроведени во ноември 2022 година на панел од 100 семејства во Франција.

***Студија за тестирање на потрошувачите во текот на 28 дена - 106 волонтери

 

Состојки од органско земјоделство:

COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандардот COSMOS.

 

АКТИВНА СОСТОЈКА

Органско јаболко

Асортиманот Famille Bio ги отсликува вредностите што не врзуваат и нашата секојдневна страст. Нашите истражувачи постојано истражуваат нови активни растителни состојки, од најценетите жетви, за да го добијат најдобриот квалитет за нашите производи за нега за целото семејство.

Органското јаболко е во срцето на нашите формули, ценети поради неговите бројни хранливи својства, но и поради неговите извонредни својства за здравјето на кожата.

Нашите експерти природно ги избраа сите најдобри активни супстанции кои се многу драгоцени за кожата: јаболкото е богато со вода, влакна, минерали и полифеноли. Нашата иновативна технологија за екстракција ни овозможи да развиеме 3 различни активни супстанции:

- Екстракт од јаболко, особено богат со шеќери и полифеноли, за заштита на кожата

- Масло од јаболко, полно со масни киселини, за зајакнување на бариерата на кожата

- Вода од јаболко, за долгорочно одржување на хидратацијата на кожата

Оваа уникатна и иновативна комбинација на активни супстанции од органски јаболка ја храни, хидрира и заштитува кожата на сите членови на семејството.

Наша посветеност

HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • GLYCERIN • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER* • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER* • SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL* • AQUA (WATER) • PYRUS MALUS (APPLE) SEED OIL* • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT* • SODIUM COCOAMPHOACETATE • SCLEROTIUM GUM • LACTIC ACID • PARFUM/FRAGRANCE • CHONDRUS CRISPUS POWDER (CARRAGEENAN) • POTASSIUM SORBATE • TOCOPHEROL • CARAMEL • SODIUM GLUCONATE • SODIUM BENZOATE • CITRIC ACID 10760v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи