Скокни до информацијата за производот
1 од 2

3 во 1 гел за чистење лице од митесери

Три чекори во чистењето на лицето во само еден производ.
Пакување: 125 мл
Шифра на артиклот: 44983
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Во еден чекор, сега може да ги отстраните нечистотиите, да ги отпуштите порите и да ги намалите митесерите, без да се исуши кожата.
Оваа свежа гел-текстура со природни микро-зрнца е наменета за комбинирана до масна кожа склона кон неправилности.


Употреба: Да се нанесе наутро и навечер на влажно лице. Масирајте го лицето и исплакнете го. Не нанесувајте на иритирана кожа.

Резултати :
93% од испитаниците велат дека нивната кожа веднаш се прочистува.
По 7 дена користење, забележливо е значително намалување на митесерите.
По 21 ден употреба, митесерите се намалени за 26%.

Активна состојка

Нане

Нашите истражувачи избраа нане поради неговите освежителни својства. Нането се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Секое лето ги береме и сушиме воздушните делови: листовите и стеблата кои се користат за создавање на нашиот екстракт, благодарение на техниката за екстракција со 100% природна дестилација со пареа. За линијата Pure Menthe, нашите формулатори ја максимизираа природноста создавајќи формули со помеѓу 98% и 99% природни состојки.
Откриј
Нашите истражувачи избраа нане поради неговите освежителни својства. Нането се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Секое лето ги береме и сушиме воздушните делови: листовите и стеблата кои се користат за создавање на нашиот екстракт, благодарение на техниката за екстракција со 100% природна дестилација со пареа. За линијата Pure Menthe, нашите формулатори ја максимизираа природноста создавајќи формули со помеѓу 98% и 99% природни состојки.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи