Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање од зрна кафе

Гел за туширање со сензуален мирис од од зрна кафе.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 07360
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

За моменти на мекост и сензуалност под тушот или во када, нашите истражувачи во Cosmetique Vegetale го одбраа и искомбинираа гелот од органски одгледана Алое Вере и екстракт од кафе. Кожата е чиста и нежно мирислива.

Лесна, биоразградлива формула. Амбалажата може да се рециклира и содржи рециклирана пластика.

0% сапуни, фенокситенол, парабени и етоксилати.

98% состојки од природно потекло

Дерматолошки испитано, рН неутрално за кожата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи