Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Свеж пилинг за блескавост

Нежно ја лупи, оксигенира и совршено ја освежува кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 86429
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Овој пилинг е формулиран со Tetraselmis Micro-Algae со својства на оксигенација * кои се одгледани со одговорни и одржливи земјоделски практики на нашиот брег во Бретања.

Нежно ја лупи, оксигенира и совршено ја освежува кожата.  Ја ослободува кожата од мртвите клетки и нечистотии, притоа оставајќи ја мека и сјајна со освежувачки ефект.

Плус: текстурата на кожата е прочистена, мека и сјајна!

Текстура: ултра свежата текстура на желе со бамбусов прав ја лупи и оксигенира кожата.

Резултати:

- 92% ** од анкетираните откриле дека нивната кожа е темелно исчистена

- 92% ** од анкетираните откриле дека производот им дава чувство на обновување на кожата

- 92% ** од анкетираните откриле дека нивната текстура на кожа била веднаш и трајно прочистена

Примена:

Нанесете на влажно лице двапати неделно. Нежно масирајте и исплакнете.

Избегнувајте контакт со очи. Не нанесувајте на оштетена или иритирана кожа.

 

* Ин витро тест на екстракт од Tetraselmis Micro-Algae.

** Истражување за задоволството спроведено во текот на 28 дена со 13 жени и 11 мажи

Наша посветеност

10497v0 AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • BAMBUSA ARUNDINACEA STEM EXTRACT • DECYL GLUCOSIDE • XANTHAN GUM • CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER • COCAMIDOPROPYL BETAINE • SODIUM BENZOATE • PARFUM/FRAGRANCE • CITRIC ACID • POTASSIUM SORBATE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER • TETRASELMIS SUECICA EXTRACT |

Активна состојка

Tetraselmis микро-алга

Нашите истржувачи инспирирани од прочистувачката сила на океанот, одбраа микро-алги Tetraselmis,морска билка со оксигенациски и антиоксидативни својства. Одгледана е во биореактор на нашиот брег во Бретања со користење на 100% природен процес. Оваа техника произведува контролиран и разумен принос, а на тој начин се искористуваат сите предности на микро-алгите и воедно се чуваат природните ресурси. За линијата Pure Alguе , микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на оваа природна формула, која помага да се детоксицира кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Ин витро тестови на екстракт од микро-алги Tetraselmis.
Откриј
Нашите истржувачи инспирирани од прочистувачката сила на океанот, одбраа микро-алги Tetraselmis,морска билка со оксигенациски и антиоксидативни својства. Одгледана е во биореактор на нашиот брег во Бретања со користење на 100% природен процес. Оваа техника произведува контролиран и разумен принос, а на тој начин се искористуваат сите предности на микро-алгите и воедно се чуваат природните ресурси. За линијата Pure Alguе , микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на оваа природна формула, која помага да се детоксицира кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Ин витро тестови на екстракт од микро-алги Tetraselmis.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи