Скокни до информацијата за производот
1 од 7

Обновувачка цица-крема

Обновувачка цица-крема, насочен третман за чувствителна и иритирана кожа, за целото семејство.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 90378
Со купување на овој производ добивш 15 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 15 поени.  

Опис

Состојки

Оваа обновувачка цица-крема ги навлажнува, интензивно ги храни и смирува сувите, иритираните и чувствителните делови, благодарение на органскиот концентрат од јаболка.

  • Мирис: јаболко
  • Тип на кожа: сува, иритирана и чувствителна
  • Текстура: густ крем
  • Предел на апликација: мали суви површини

 Сертифицирана органска и со 99% природни состојки, може да ја користи и дете од 3 години како и целото семејство.*

Оваа крема со својата густа текстура и „ефект на завој“, веднаш ги смирува иритациите и остава чувство на пријатност, почитувајќи го балансот на чувствителната кожа. Остава нежен мирис на јаболко.

Овој производ е награден со ознаката „Одобрено од семејството“, независна француска организација која ги наградува најдобрите производи за семејството врз основа на квалитетот на нивното искуство во потрошувачката. **

Резултати:

96% - од испитаниците велат дека нивната кожа е заштитена и негувана**

93% - од испитаниците велат дека нивната кожа е смирена**

92% - од испитаниците велат дека чувството на затегнување на кожата е минимизирано**

92% - од испитаниците велат дека производот ги обновува сувите делови**

 

Употреба:

Откако кожата е претходно исчистена и исушена, нанесете ја цица-кремата локално два пати на ден. Користете по потреба на мали, многу суви делови на рацете, лицето и телото. За оптимална ефикасност и „ефект на завој“, нанесете дебел слој.

 

*Од 3 години.

**16,5/20 е просечната оцена добиена, вклучително и 4,4/5 за еко рејтингот на тест панелот „Approuvé par les Familles“, тестови спроведени во октомври 2022 година на 100 семејства во Франција.

 

Состојки од органско земјоделство:

COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандардот COSMOS.

 

АКТИВНА СОСТОЈКА

Органско јаболко

Асортиманот Famille Bio ги отсликува вредностите што не врзуваат и нашата секојдневна страст. Нашите истражувачи постојано истражуваат нови активни растителни состојки, од најценетите жетви, за да го добијат најдобриот квалитет за нашите производи за нега за целото семејство.

Органското јаболко е во срцето на нашите формули, ценети поради неговите бројни хранливи својства, но и поради неговите извонредни својства за здравјето на кожата. Нашите експерти природно ги избраа сите најдобри активни супстанции кои се многу драгоцени за кожата: јаболкото е богато со вода, влакна, минерали и полифеноли.

Нашата иновативна технологија за екстракција ни овозможи да развиеме 3 различни активни супстанции:

- Екстракт од јаболко, особено богат со шеќери и полифеноли, за заштита на кожата

- Масло од јаболко, полно со масни киселини, за зајакнување на бариерата на кожата

- Вода од јаболко, за долгорочно одржување на хидратацијата на кожата

Оваа уникатна и иновативна комбинација на активни супстанции од органски јаболка ја храни, хидрира и заштитува кожата на сите членови на семејството.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER* • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • GLYCERIN • MYRISTYL MYRISTATE • TRIBEHENIN • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER* • GLYCERYL STEARATE • GLYCERYL STEARATE CITRATE • PENTYLENE GLYCOL • STEARIC ACID • PYRUS MALUS (APPLE) SEED OIL* • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT* • PALMITIC ACID • GLYCERYL CAPRYLATE • XANTHAN GUM • PARFUM/FRAGRANCE • SODIUM BENZOATE • SODIUM GLUCONATE • CITRIC ACID • POTASSIUM SORBATE • SODIUM HYDROXIDE 10757v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи