Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Нежна нега за најчувствителната кожа

Совршена грижа за целото семејство, дури и за најмладите!
Пакување: 1090 мл
Шифра на артиклот: 76467С
Со купување на овој производ добивш 30 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 30 поени.  

Опис

Благодарение на концентратот од органски активни состојки од јаболка и мешавината на масла вклучувајќи органско масло од семки од јаболко, овој сет ќе обезбеди длабока нега на најчувствителната кожа.

Сертифицирани органски и со 99% природни состојки, производите Famille Bio можат да ги користат деца од 3 години, како и целото семејство.

Сет содржи;

Нежен гел за тело и коса без сулфати 400 ml

Овој гел без сулфати* нежно ја мие, ја навлажнува кожата и ја прави мека и флексибилна. Косата е исто така мека и блескава благодарение на концентратот од органски состојки од јаболка.

Хидратантна лесна крема за лице 100 мл

Интензивно го навлажнува лицето 24 часа*, ја смирува, зајакнува и ја штити кожата од сушење благодарение на концентратот од органски состојки од јаболко.

Повеќенаменски овошен балзам 100 мл

Длабоко ја храни и заштитува дури и најсувата кожа. Идеален за сите суви делови од телото, лицето, усните или врвовите на косата. Се нанесува со мали допири.

 

Украсна вреќичка

АКТИВНА СОСТОЈКА

Органско јаболко

Асортиманот Famille Bio ги отсликува вредностите што не поврзуваат и нашата секојдневна страст.

Нашите истражувачи постојано истражуваат нови активни растителни состојки, од најценетите жетви, за да го добијат најдобриот квалитет за нашите производи за нега на целото семејство.

Органското јаболко е во срцето на нашите формули, ценети поради неговите бројни хранливи својства, но и поради неговите извонредни својства за здравјето на кожата.

Нашите експерти природно ги избраа сите најдобри активни супстанции кои се многу драгоцени за кожата: јаболкото е богато со вода, влакна, минерали и полифеноли.

Нашата иновативна технологија за екстракција ни овозможи да развиеме 3 различни активни супстанции:

- Екстракт од јаболко, особено богат со шеќери и полифеноли, за заштита на кожата

- Масло од јаболко, полно со масни киселини, за зајакнување на бариерата на кожата

- Водичка од јаболко, за долгорочно одржување на хидратацијата на кожата

Оваа уникатна и иновативна комбинација на активни супстанции од органски јаболка ја храни, хидрира и заштитува кожата на сите членови на семејството.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи