Скокни до информацијата за производот
1 од 7

Нежен гел за тело и коса без сулфати

97% состојки од природно потекло, за целото семејство.
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 90686
Со купување на овој производ добивш 10 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 10 поени.  

Опис

Состојки

Овој гел без сулфати* нежно ја мие, ја навлажнува кожата и ја прави мека и флексибилна, како и косата, благодарение на концентратот од органски состојки од јаболка.

  • Мирис: јаболко
  • Текстура: гел од пена
  • Предел на примена: тело и коса

 Сертифициран органски и со 97% природни состојки, може да го користи и дете од 3 години како и целото семејство. Овој нежен гел за миење се пени на кожата во контакт со вода, лесно се плакне и е погоден за сите типови кожа и коса. Не ги иритира очите.

Резултати:

91% - од испитаниците велат дека кожата нежно се мие.**

96% - од испитаниците велат дека производот лесно се мие.**

88% - од испитаниците велат дека текстурата е пријатна.**

 

Употреба:

Ставете малку гел на дланката. Нанесете на тело и влажна коса. Нежно масирајте за да се направи пена. Исплакнете темелно. Да не се голта. Офталмолошки и дерматолошки тестиран.

 

Водич за рециклирање:

Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

Добро е да се знае: капачињата ќе бидат одвоени во центарот за рециклирање, а потоа ќе се распарчат. Почнувајќи од 2020 година, нашите пластични шишиња се 100%  рециклирани и може да се рециклираат***. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

*Сурфактант без сулфати

**Објективна клиничка студија на 12 случаи.

***Со исклучок на капачиња, пумпи и растворувачи.

 

Состојки од органско земјоделство:

COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандардот COSMOS.

 

АКТИВНА СОСТОЈКА

Органско јаболко

Асортиманот Famille Bio ги отсликува вредностите што не врзуваат и нашата секојдневна страст. Нашите истражувачи постојано истражуваат нови активни растителни состојки, од најценетите жетви, за да го добијат најдобриот квалитет за нашите производи за нега за целото семејство.

Органското јаболко е во срцето на нашите формули, ценети поради неговите бројни хранливи својства, но и поради неговите извонредни својства за здравјето на кожата. Нашите експерти природно ги избраа сите најдобри активни супстанции кои се многу драгоцени за кожата: јаболкото е богато со вода, влакна, минерали и полифеноли.

Нашата иновативна технологија за екстракција ни овозможи да развиеме 3 различни активни супстанции:

- Екстракт од јаболко, особено богат со шеќери и полифеноли, за заштита на кожата

- Масло од јаболко, полно со масни киселини, за зајакнување на бариерата на кожата

- Вода од јаболко, за долгорочно одржување на хидратацијата на кожата

Оваа уникатна и иновативна комбинација на активни супстанции од органски јаболка ја храни, хидрира и заштитува кожата на сите членови на семејството.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER* • DISODIUM COCOYL GLUTAMATE • SODIUM COCOAMPHOACETATE • DECYL GLUCOSIDE • GLYCERIN • CITRIC ACID • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT* • PARFUM/FRAGRANCE • XANTHAN GUM • CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE • SODIUM BENZOATE • SODIUM COCOYL ALANINATE • DICAPRYLYL ETHER • GLYCERYL OLEATE • POTASSIUM SORBATE • BENZOIC ACID |10766v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи