Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Monoi мирислива водичка / Лимитирано изданиe

Сеуште нема рецензии
Пакување: 125 мл
Шифра на артиклот: 28256
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Прославете 35 години Monoï со ова колекционерско издание на нашата освежителна вода. Неговиот волшебен мирис за миг ќе ве однесе до плажите на Тахити.

Примена: За тело

Предности: Кожата е мирислива и мека

Повторно откријте го чувството на сончево лето со нашата мирислива водичка која содржи 96% состојки од природно потекло.

Испрскајте го телото после туширање и дотерување во текот на денот за повторно да го откриете  чувството на сончево лето.

 

Резултати:

100% - мека кожа, немасна или леплива.

100% - водичката остава лесен мирис на кожата. Тоа носи чувство дека летото не е завршено.

100% - водичката не остава траги на облеката.

94% - мирисот е сончев и заводлив. Повикува на  патување кое може да се продолжи до зима.

 

Секој пат кога ќе го сортирате вашиот отпад, помагате да му дадете втор живот.

Наша посветеност

ALCOHOL • AQUA/WATER/EAU • PARFUM/FRAGRANCE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • BENZYL ALCOHOL • AMYL CINNAMAL • LINALOOL • BENZYL BENZOATE • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT • TOCOPHEROL • 10741v0

Активна состојка

Монои

Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.
Откриј
Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи