Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Мирислива вода маслина & petit grain

Мирислива водичка со релаксирачки мирис на маслина и етерично масло од petit grain.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 55683
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

За уживање во негата за тело , нашиот единствен ланец од експерти уште од 1959 година, создаде комбинација од етерично масло од petit grain и екстракт од маслина.

Наша предност:

-97% состојки од природно потекло

-Алкохол од 100% билно потекло

-Без бои

-Веган*

-Шишенце соодветно за рециклирање

*Во мирис

**Производ без животински состојки

Активна билна состојка: маслина и petit grain

За моменти на опуштање, Yves Rocher одбра маслина и етерично масло од petit grain со потекло од Медитеранот. Со дестилација на листовите и гранчињата од горчлив портокал настанува етеричното масло petit grain, кое има својства на опуштање и релаксирање. Неговиот цветен мирис, ви овозможувва неповторливи спокојни моменти.

Наша посветеност

10079v0 ALCOHOL AQUA / WATER / EAU PARFUM / FRAGRANCE LIMONENE BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE GLYCERIN LINALOOL CITRAL BENZYL ALCOHOL GERANIOL CITRONELLOL OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT EXTRACT EUGENOL

Активна состојка

Маслина & Petitgrain

За да се задржи напнатоста, нашите истржувачи одбраа маслина поради нејзината привлечност натопена на сонце и етерично масло од petitgraina, со потекло од медитеријанскиот предел. Добиено со дестилирање на листовите и гранчињата на горчливиот портокал, етеричното масло од петитгранин традиционално се користи поради добро познатите релаксирачки својства. Неговиот мазен, но оживувачки цветен мирис помага да се расчисти умот и да се овозможи момент на мир.
Откриј
За да се задржи напнатоста, нашите истржувачи одбраа маслина поради нејзината привлечност натопена на сонце и етерично масло од petitgraina, со потекло од медитеријанскиот предел. Добиено со дестилирање на листовите и гранчињата на горчливиот портокал, етеричното масло од петитгранин традиционално се користи поради добро познатите релаксирачки својства. Неговиот мазен, но оживувачки цветен мирис помага да се расчисти умот и да се овозможи момент на мир.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи