Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Мини универзален билен балзам за коса

1 билен балзам – 1000 примени за обновување на тенката коса
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 95411
Со купување на овој производ добивш 1 поен.  
Со купување на овој производ добиваш 1 поен.  

Опис

Состојки

Овој билен балзам е соодветен за сува и оштетена коса. Ја регенерира и обновува косата се до врвовите и ја прави 30 пати поотпорна*. Збогатен со органско масло од јојоба, ја обновува и храни вашата коса.

Плус: ултра топива текстура, без силикони за природен изглед на вашата коса, со мирис кој создава зависност!

 

Користете според вашите желби:

На влажна коса, пред стилизирање: ја штити косата и го олеснува обликувањето.

На сува коса, како завршен чекор: ја прави косата мека и сјајна

Како ноќна нега: Ја храни косата и интензивно ја обновува 8 часа*.

 

Резултати:

- 88% жени потврдија дека косата е моментално нахранета**

- 80% жени потврдија дека овој производ ги обновува испуканите врвови**

- 88% жени потврдија дека текстурата лесно се впива **

 

Начин на употреба: Нанесете мала количина од балзамот по должина на косата се до врвовите, 2 до 3 пати неделно. Да не се мие.

 

*Инструментални испитувања на сува коса.

** Тестот е спроведен над 45 жени

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • GLYCERYL STEARATE CITRATE • PROPYLENE GLYCOL. • DICAPRYLYL CARBONATE • C13-15 ALKANE • CETEARYL ALCOHOL • SQUALANE • SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL • CETEARYL GLUCOSIDE • HYDROXYACETOPHENONE • PANTHENOL • PARFUM/FRAGRANCE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • XANTHAN GUM • SODIUM HYDROXIDE • BENZYL ALCOHOL • TOCOPHEROL 10270v0 |

Активна состојка

Органско масло од јојоба

Јојоба е мала грмушка прилагодена на пустинската клима. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во семињата, бидејќи кога има и најмал надворешен стимул како дожд, почнуваат да 'ртат и прераснуваат во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи ги обновува и храни фоликулите на косата.
Откриј
Јојоба е мала грмушка прилагодена на пустинската клима. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во семињата, бидејќи кога има и најмал надворешен стимул како дожд, почнуваат да 'ртат и прераснуваат во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи ги обновува и храни фоликулите на косата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи