Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Мини маска за обновување на врвовите на косата

Длабоко ги обновува и зајакнува врвовите на косата.
Пакување: 35 мл
Шифра на артиклот: 17231
Со купување на овој производ добивш 2 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 2 поени.  

Опис

Оваа маска збогатена со органско масло од јојоба длабински ги обновува оштетените врвови на косата и го спречува нивното кршење. Косата се зајакнува, нејзината структура се зајакнува, станува 20 пати поотпорна*. Краевите се измазнуваат, им се враќа мекоста и сјајот.

Плус: Топива текстура на балзам, без силикон, без да ја оптоварува косата.

Студија за задоволството на потрошувачите:
83% велат дека нивната текстура на косата е полна**
83% изјавуваат дека косата е регенерирана**
79% велат дека кршењето е намалено**
83% изјавиле дека косата се чувствува пофина на допир**

Примена: По миењето со шампон, нанесете на врвовите. Оставете да делува 3 минути, а потоа исплакнете.

 

* Инструментален тест
** Тест за употреба со 24 жени

Наша посветеност

Активна состојка

Масло од јојоба & фруктани од агава

Маслото од јојоба, кое се нарекува и пустинско злато, богато е со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова масло е од витално значење за оштетената коса бидејќи има регенерирачки својства. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Маслото од јојоба, кое се нарекува и пустинско злато, богато е со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова масло е од витално значење за оштетената коса бидејќи има регенерирачки својства. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи