Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Мини Elixir Botanique обновувачка ноќна нега против загадувањето

Свежа и одморена кожа секое утро.
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 53058
Со купување на овој производ добивш 10 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 10 поени.  

Опис

Состојки

Оваа ноќна нега и овозможува на вашата кожа да дише додека спиете, а наутро кожата изгледа полна и свежо. По 1 месец се намалуваат фините линии и брчките; кожата е зајакната, сјајна и здрава.

Во нашата билна нега, микроалгите и цветот од  драгољуб од Бретања промовираат оксигенација и детоксикација на клетките на кожата *. Овие активни растителни состојки се добиени од локални производни синџири кои ја почитуваат биолошката разновидност.

Плус: Текстура на гел.

Резултати:
- Заштитува од честички од загадување **
- 14% помалку брчки по 28 дена кај 84% од испитаниците ***
- 10% поголема густина на кожа кај 90% од испитаниците ****
- 88% од испитаниците потврдиле дека нивната кожа е трајно хидрирана *****

Употреба: Се нанесува секоја вечер. Земете мала количина од текстурата и нанесете ја на целото лице со рамномерни движења, од внатре кон надвор.

Дерматолошки тестирано.

 

* Ин витро тестови
** Клиничка студија спроведена со 21 жена веднаш по апликацијата
*** Клиничка студија спроведена со 16 жени и 3 мажи по 28 дена употреба
**** Клиничка студија спроведена со 15 жени и 5 мажи по 28 дена употреба
***** Студија за задоволство спроведена со 72 жени и 32 мажи на возраст од 27 до 66 години по 28 дена употреба

Наша посветеност

10573v0 AQUA/WATER/EAUGLYCERINMACADAMIA TERNIFOLIA SEED OILHYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATEALOE BARBADENSIS LEAF JUICEPENTYLENE GLYCOLAPHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACTBETAINEINOSITOLHYDROXYACETOPHENONESCLEROTIUM GUMPARFUM/FRAGRANCEXANTHAN GUM1 2-HEXANEDIOLCAPRYLYL GLYCOLMARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MERLINALOOLCITRIC ACIDTROPAEOLUM MAJUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTGERANIOLTETRASELMIS SUECICA EXTRACTPOTASSIUM SORBATEHYDROCHLORIC ACID

Активна состојка

Tetraselmi микро-алги & цвет драгољуб

Нашите истражувачи развија уникатен ефикасен комплекс на активни состојки со комбинирање на кантарион и микроалги. Кантарионот се одгледува со користење на одржливи земјоделски практики во нашите полиња во La Gacilly. Микроалгите, морска билка со кислород и антиоксидантни својства, се одгледува во биореактор во близина на брегот во Бретања (Франција), и со користење на 100% природен процес, се добива контролиран и разумен принос за да се искористи оваа микроалга додека се зачувуваат природните ресурси. Тие длабоко ја ревитализираат кожата Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Овие две растенија и нивните механизми на природно и одговорно одгледување ги истражуваме повеќе од 25 години. Ни требаа 25 години да ја создадеме оваа производна линија. Оваа иновација за нега на кожата е регистрирана како патент во Франција. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истражувачи развија уникатен ефикасен комплекс на активни состојки со комбинирање на кантарион и микроалги. Кантарионот се одгледува со користење на одржливи земјоделски практики во нашите полиња во La Gacilly. Микроалгите, морска билка со кислород и антиоксидантни својства, се одгледува во биореактор во близина на брегот во Бретања (Франција), и со користење на 100% природен процес, се добива контролиран и разумен принос за да се искористи оваа микроалга додека се зачувуваат природните ресурси. Тие длабоко ја ревитализираат кожата Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Овие две растенија и нивните механизми на природно и одговорно одгледување ги истражуваме повеќе од 25 години. Ни требаа 25 години да ја создадеме оваа производна линија. Оваа иновација за нега на кожата е регистрирана како патент во Франција. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи