Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Lifting Vegetal ноќна крема

Оваа ноќна крема за лице и врат со текстура на балзам, ја хидрира кожата и и овозможува природно чувство.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 82977
Со купување на овој производ добивш 26 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 26 поени.  

Опис

Состојки

аутро контурите се затегнати, а кожата е регенерирана.

По 1 месец употреба, брчките се намалени, а кожата ја враќа својата еластичност и свежина.

Убавината на жената & природат

- Дерматолошки тестирано

-Билен колаген добиен од 100% природна екстракција

-Преку 95% состојки од природно потекло

-Без минерални масла

-Веган ( производ формулиран без животински деривати )

-Стакло кое може да се рециклира

-Картонска амбалажа од одржливо управувани шуми

АКТИВНА БИЛКА: КОНЦЕНТРАТ ОД БИЛЕН КОЛАГЕН ДОБИЕН ОД ПОЛЗЕЧКО СРЕЌНИЧЕ ( Лат. AJUGA REPTANS ) – Патент пријавен во Франција

Ползечко среќниче е дива билка со многу карактеристики. Таа се шири и преживува во секакви услови.

Нашите експерти го открија нејзиниот потенцијал и го искористија концентрираниот билен колаген кој го содржи, за да создадат единствен и патентиран концетрат кој овозможува затегнување на клетките и зајакнување на структурата на кожата ( ги затегнува клетките за 19%* и ја стимулира синтезата на еластичноста за 27%*)

* Ин витро тестови

УПОТРЕБА

Нанесете секоја вечер на лицето и вратот, избегнувајќи го пределот околу очите.

Соодветен за сите типови на кожа.

Наша посветеност

10313v0 AQUA/WATER/EAU COCO-CAPRYLATE/CAPRATE GLYCERIN ETHYLHEXYL PALMITATE ISOPROPYL MYRISTATE ALCOHOL GLYCERYL STEARATE SORBITAN STEARATE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER STEARIC ACID CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D'ABEILLE UNDECANE ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL PROPYLENE GLYCOL PULLULAN APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT TRIDECANE ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER PARFUM/FRAGRANCE LAUROYL LYSINE CAPRYLYL GLYCOL XANTHAN GUM SODIUM HYDROXIDE SALICYLIC ACID TOCOPHERYL ACETATE MESEMBRYANTHEMUM CRYSTALLINUM EXTRACT CITRIC ACID SODIUM BENZOATE PORPHYRIDIUM PURPUREUM EXTRACT PROPANEDIOL POTASSIUM SORBATE TOCOPHEROL SODIUM CITRATE 1 2-HEXANEDIOL AJUGA REPTANS CELL CULTURE EXTRACT

Активна состојка

Билен колаген од ползавец

Ползавец (Ajuga Reptans), кој често се смета за плевел, всушност е растение со карактер што крие неверојатна сила. Нашите научници го открија неговиот потенцијал и успешно ја искористија неговата единствена концентрација на растителен колаген за да произведат невиден и патентиран концентрат кој ги ревитализира клетките и ја зајакнува структурата на кожата. Ја зголемува моќта на зацврстување на клетките за 19% и ја стимулира синтезата на еластин за 27%. Ин витро тестирано.
Откриј
Ползавец (Ajuga Reptans), кој често се смета за плевел, всушност е растение со карактер што крие неверојатна сила. Нашите научници го открија неговиот потенцијал и успешно ја искористија неговата единствена концентрација на растителен колаген за да произведат невиден и патентиран концентрат кој ги ревитализира клетките и ја зајакнува структурата на кожата. Ја зголемува моќта на зацврстување на клетките за 19% и ја стимулира синтезата на еластин за 27%. Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи