Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Lifting Vegetal нега околу очите

Овој гел со својства на затегнување ја влажни кожата, ја намалува отеченоста и моментално ги освежува очите.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 14 мл
Шифра на артиклот: 83066
Со купување на овој производ добивш 19 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 19 поени.  

Опис

Состојки

Овој гел со својства на затегнување ја влажни кожата, ја намалува отеченоста и моментално ги освежува очите. По 1 месец брчките се намалени, како и отокот и темните подочници. Очите се блескави и свежи, како да се подигнати.

Убавината на жената & природат

- Дерматолошки тестирано

-Билен колаген добиен од 100% природна екстракција

-Преку 97% состојки од природно потекло

-Без минерални масла

-Веган ( производ формулиран без животински деривати )

-Стакло кое може да се рециклира

-Картонска амбалажа од одржливо управувани шуми

АКТИВНА БИЛКА: КОНЦЕНТРАТ ОД БИЛЕН КОЛАГЕН ДОБИЕН ОД ПОЛЗЕЧКО СРЕЌНИЧЕ ( Лат. AJUGA REPTANS ) – Патент пријавен во Франција

Ползечко среќниче е дива билка со многу карактеристики. Таа се шири и преживува во секакви услови.

Нашите експерти го открија нејзиниот потенцијал и го искористија концентрираниот билен колаген кој го содржи, за да создадат единствен и патентиран концетрат кој овозможува затегнување на клетките и зајакнување на структурата на кожата ( ги затегнува клетките за 19%* и ја стимулира синтезата на еластичноста за 27%*)

* Ин витро тестови

УПОТРЕБА

Нанесете наутро и навечер на пределот околу очите.

Наша посветеност

10302v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER BUTYLENE GLYCOL PULLULAN ZEA MAYS (CORN) STARCH APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT GLYCERYL STEARATE CITRATE HYDROXYACETOPHENONE MANNAN PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES ETHYLHEXYLGLYCERIN CAPRYLYL GLYCOL MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER ALGIN POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 1 2-HEXANEDIOL MICA CAPRYLHYDROXAMIC ACID MESEMBRYANTHEMUM CRYSTALLINUM EXTRACT HYDROLYZED ALGIN CITRIC ACID PHENETHYL ALCOHOL SODIUM BENZOATE PORPHYRIDIUM PURPUREUM EXTRACT PROPANEDIOL SUCROSE POTASSIUM SORBATE SODIUM CITRATE TOCOPHEROL AJUGA REPTANS CELL CULTURE EXTRACT CI 77491 (IRON OXIDES) CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)

Активна состојка

Билен колаген од ползавец

Ползавец (Ajuga Reptans), кој често се смета за плевел, всушност е растение со карактер што крие неверојатна сила. Нашите научници го открија неговиот потенцијал и успешно ја искористија неговата единствена концентрација на растителен колаген за да произведат невиден и патентиран концентрат кој ги ревитализира клетките и ја зајакнува структурата на кожата. Ја зголемува моќта на зацврстување на клетките за 19% и ја стимулира синтезата на еластин за 27%. Ин витро тестирано.
Откриј
Ползавец (Ajuga Reptans), кој често се смета за плевел, всушност е растение со карактер што крие неверојатна сила. Нашите научници го открија неговиот потенцијал и успешно ја искористија неговата единствена концентрација на растителен колаген за да произведат невиден и патентиран концентрат кој ги ревитализира клетките и ја зајакнува структурата на кожата. Ја зголемува моќта на зацврстување на клетките за 19% и ја стимулира синтезата на еластин за 27%. Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи