Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Lifting Vegetal дневна крема

ваа хидратантна крема за лице и врат има моментален ефект на лифтинг за преобликување на контурите на лицето.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 82924
Со купување на овој производ добивш 26 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 26 поени.  

Опис

Состојки

По 1 месец употреба, брчките се намалени, кожата го враќа својот волумен, а контурите на лицето се редефинирани.

Убавината на жената & природат

- Дерматолошки тестирано

-Билен колаген добиен од 100% природна екстракција

-Преку 97% состојки од природно потекло

-Без минерални масла

-Веган ( производ формулиран без животински деривати )

-Стакло кое може да се рециклира

-Картонска амбалажа од одржливо управувани шуми

Ползечко среќниче е дива билка со многу карактеристики. Таа се шири и преживува во секакви услови.

Нашите експерти го открија нејзиниот потенцијал и го искористија концентрираниот билен колаген кој го содржи, за да создадат единствен и патентиран концетрат кој овозможува затегнување на клетките и зајакнување на структурата на кожата ( ги затегнува клетките за 19%* и ја стимулира синтезата на еластичноста за 27%*)

* Ин витро тестови

УПОТРЕБА

Нанесете секое утро на лицето и вратот.

Соодветен за сите типови на кожа.

Наша посветеност

10311v1 AQUA/WATER/EAUGLYCERINCAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDEPROPYLENE GLYCOL.HYDROGENATED COCONUT OILMETHYL GLUCOSE SESQUISTEARATEVITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OILANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATERBUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTERISOPROPYL PALMITATEOLEIC/LINOLEIC/LINOLENIC POLYGLYCERIDESPULLULANAPHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACTACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMERBEHENYL ALCOHOLPARFUM/FRAGRANCEPENTYLENE GLYCOLHYDROXYACETOPHENONE1 2-HEXANEDIOLCAPRYLYL GLYCOLALGINXANTHAN GUMTOCOPHERYL ACETATESODIUM HYDROXIDEMESEMBRYANTHEMUM CRYSTALLINUM EXTRACTCITRIC ACIDSODIUM BENZOATEPORPHYRIDIUM PURPUREUM EXTRACTPROPANEDIOLPOTASSIUM SORBATESODIUM CITRATEAJUGA REPTANS CELL CULTURE EXTRACT

Активна состојка

Билен колаген од ползавец

Ползавец (Ajuga Reptans), кој често се смета за плевел, всушност е растение со карактер што крие неверојатна сила. Нашите научници го открија неговиот потенцијал и успешно ја искористија неговата единствена концентрација на растителен колаген за да произведат невиден и патентиран концентрат кој ги ревитализира клетките и ја зајакнува структурата на кожата. Ја зголемува моќта на зацврстување на клетките за 19% и ја стимулира синтезата на еластин за 27%. Ин витро тестирано.
Откриј
Ползавец (Ajuga Reptans), кој често се смета за плевел, всушност е растение со карактер што крие неверојатна сила. Нашите научници го открија неговиот потенцијал и успешно ја искористија неговата единствена концентрација на растителен колаген за да произведат невиден и патентиран концентрат кој ги ревитализира клетките и ја зајакнува структурата на кожата. Ја зголемува моќта на зацврстување на клетките за 19% и ја стимулира синтезата на еластин за 27%. Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи