Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Крема за раце манго & коријандер

Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи. Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 27714
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Уживајте во неодоливиот мирис на оваа крема за раце. Нашиот ланец на експерти од 1959. година, одбра и органско shea масло со есенцијално масло од коријандер и манго.

Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи.

Убавина на жената & природата

95% состојки од природно потекло

0% минерални масла, парабени

Дерматолошки тестирано

Активна билка: манго коријандер

Yves Rocher одбра коријандер, традиционално препознатлив поради своите својства на оживување. Во срцето на ова крцкаво овошје се наоѓа есенцијалното масло од коријандер. Неговиот пикантно цветен дух, во комбинација со шарените и живи ноти од манго, ги стимулира вашите сетила.

Наша посветеност

734v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN COCO-CAPRYLATE/CAPRATE STEARYL ALCOHOL SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL PEG-100 STEARATE GLYCERYL STEARATE DIMETHICONE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER SODIUM BENZOATE PARFUM/FRAGRANCE ETHYLHEXYLGLYCERIN ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER XANTHAN GUM SODIUM COCOYL ISETHIONATE LIMONENE MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT LINALOOL SODIUM HYDROXIDE SODIUM SULFITE TOCOPHEROL

Активна состојка

Манго & коријандер

Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи