Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Крема за раце арган & ливчиња од ружа

Хидратантна крема за раце која ги прави рацете меки., хидрирани и прекрасно мирисливи.
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 09962
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Уживајте во неодоливиот мирис на вашиот гел за туширање со оваа крема за раце. Инспирирани од ориенталната тајна на убавината, нашите истражувачи од Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.

Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи.

Наша предност

-96% состојки од природно потекло

-Без минерални масла

-Веган

Дерматолошки тестирано.

Веган: Производи формулирани без деривати од животинско потекло.

Активна билка: Арган & роза

Нашите истражувачи од Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.

Иднината на Yves Rocher е да ги одбрира и развива билните состојки исклучително одговорно и одржливо. Одбравме сертифицирано органско масло од арган, произведено од страна на мароканските женски заедници.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи