Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Хидратантна СОС маска за лице

Хидратантна маска за секој тип на кожа која обезбедува бран на хидратација на дехидрираната кожа.
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 01569
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

По нанесувањето на маската, кожата веднаш е хидрирана, свежа и сјајна. Фините линии се намалуваат по неколку апликации.
Едноставна апликација благодарение на текстурата на топивата крема.

Резултати од истражувањето со 107 испитаници по 28 дена:
94% од испитаниците велат дека текстурата освежува
91% од испитаниците изјавуваат дека мирисот е пријатен
97% од испитаниците изјавуваат дека  чувствуваат пријатност на кожата
90% од испитаниците изјавуваат дека кожата им е обновена
88% од испитаниците изјавуваат дека маската и дава дополнителна хидратација на кожата

Употреба: Се нанесува 1-2 пати неделно на исчистено лице во подебел слој. Оставете да делува 5 минути, а потоа отстранете го вишокот со сунѓерче.

Билна состојка
Едулис
Постојано ја хидрира кожата
Нашите истражувачи за билна козметика избраа Едулис поради неговата способност да ја фаќа и задржува водата во лисјата. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточната вода едулис, активатор на хидратација, помага за: складирање на водата во секој слој на кожата, постојано заклучувајќи ја и ослободувајќи ја за континуирана хидратација.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи