Скокни до информацијата за производот
1 од 7

Освежувачки гел за пределот околу очите

Го навлажнува и осветлува пределот околу очите.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 15 мл
Шифра на артиклот: 00284
Со купување на овој производ добивш 11 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 11 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со бисерни пигменти, овој ултра свеж гел ги намалува темните кругови, го измазнува и навлажнува пределот околу очите.

Нашите истражувачи за билна козметика го избраа Едулис поради неговата способност да ја фаќа и да ја задржува водата во лисјата. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточната водичка од едулис претставува активатор на хидратацијата, помага да се: складира* водата во секој слој на кожата, постојано заклучувајќи ја* и ослободувајќи ја* за континуирана хидратација.

Примена: Нанесете наутро и навечер на пределот околу очите.

Нашата посветеност:

  • Дерматолошки и офталмолошки тестиран
  • Без минерални масла, без парабени, без мириси
  • Содржи повеќе од 90% состојки од природно потекло

 

Билна состојка

Едулис

Нашите истражувачи за билна козметика го избраа Едулис поради неговата способност да ја фаќа и да ја задржува водата во лисјата. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточната водичка од едулис претставува активатор на хидратацијата, помага да се: складира* водата во секој слој на кожата, постојано заклучувајќи ја* и ослободувајќи ја* за континуирана хидратација. *Ин витро тестови - патент регистриран во Франција

Наша посветеност

PROPANEDIOL • HYDROXYACETOPHENONE • CARBOMER • ESCIN • SODIUM HYDROXIDE • MICA • SODIUM BENZOATE • CELLULOSE GUM • CHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACT • TETRASODIUM EDTA • SILICA • POTASSIUM SORBATE • CITRIC ACID • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи