Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Хранливо масло за коса со кокос

Многу богата хранлива нега
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 91568
Со купување на овој производ добивш 12 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 12 поени.  

Опис

Состојки

Масло кое не се мие во богата формула, за нега на многу сува и виткана коса.

- Органско кокосово масло, кое длабински го храни коренот.

- Резултати: заштитена и убава коса, дисциплинирани локни.

Плус +: Ултра-чувствително масло кое лесно се впива во косата, со мирис кој предизвикува зависност. Без силикони, за природно чувство на косата.

Употреба:

Нанесете една до две пумпица по должина на косата се до врвовите, избегнувајќи го коренот. Да не се мие.

Или користете по желба:

На влажна коса пред стилизирање: ја штити косата од сушење и го олеснува обликувањето.

На сува коса, како завршен ефект: и овозможува сјај на косата и ги контролира локните.

Анкета од задоволни купувачи:

90% потврдија дека косата е нахранета

88% потврдија дека косата е заштитена од сушење

88% потврдија дека косата е сјајна

85% потврдија дека косата еластична

*Кориснички тест со 102 жени

HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL • BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2 • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • C13-15 ALKANE • PARFUM/FRAGRANCE • HEXYLDECANOL • HEXYLDECYL LAURATE • TOCOPHERYL ACETATE • BENZYL ALCOHOL • LIMONENE 10537v0

Активна состојка

Кокосово масло

Кокосовото масло е органско ладно цедено масло добиено со природен процес на ладно цедење на кокосовата пулпа, без употреба на хемиски производи, со цел да се зачува неговиот интегритет. Малата големина на неговите масни киселини овозможува лесно и длабоко навлегување во фоликулите на косата. Затоа, ова масло е идеално за нега на многу сува коса.
Откриј
Кокосовото масло е органско ладно цедено масло добиено со природен процес на ладно цедење на кокосовата пулпа, без употреба на хемиски производи, со цел да се зачува неговиот интегритет. Малата големина на неговите масни киселини овозможува лесно и длабоко навлегување во фоликулите на косата. Затоа, ова масло е идеално за нега на многу сува коса.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи