Скокни до информацијата за производот
1 од 7

Хидратантна лесна крема за лице

Дневна, лесна, хидратантна крема, со 24-часовна хидратација на лицето, за заштита на кожата од сушење, за целото семејство.
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 90757
Со купување на овој производ добивш 15 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 15 поени.  

Опис

Состојки

Оваа лесна хидратантна крема интензивно го навлажнува лицето 24 часа*, ја смирува, ја зајакнува и заштитува кожата од сушење благодарение на концентратот од органски состојки од јаболко.

  • Тип на кожа: сите типови кожа
  • Текстура: лесна крема
  • Предности: лесно продира во кожата
  • Примена: два пати на ден, дење и ноќе

 Сертифицирана органска и со 99% природни состојки, може да ја користи и дете од 3 години како и целото семејство.**

Оваа крема со свежа и кремаста текстура веднаш ја омекнува кожата. Остава нежен мирис јаболко.

Употреба:

Нанесете ја кремата на лицето наутро и навечер. Масирајте со лесни кружни движења додека целосно не се впие.

Водич за рециклирање:

Ставете ја тубата со капачето во корпата за рециклирање.

 

*Објективна клиничка студија на 12 случаи.

**Од 3 години.

 

Состојки од органско земјоделство:

COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандардот COSMOS.

 

АКТИВНА СОСТОЈКА

Органско јаболко

Асортиманот Famille Bio ги отсликува вредностите што не врзуваат и нашата секојдневна страст. Нашите истражувачи постојано истражуваат нови активни растителни состојки, од најценетите жетви, за да го добијат најдобриот квалитет за нашите производи за нега за целото семејство.

Органското јаболко е во срцето на нашите формули, ценети поради неговите бројни хранливи својства, но и поради неговите извонредни својства за здравјето на кожата. Нашите експерти природно ги избраа сите најдобри активни супстанции кои се многу драгоцени за кожата: јаболкото е богато со вода, влакна, минерали и полифеноли.

Нашата иновативна технологија за екстракција ни овозможи да развиеме 3 различни активни супстанции:

- Екстракт од јаболко, особено богат со шеќери и полифеноли, за заштита на кожата

- Масло од јаболко, полно со масни киселини, за зајакнување на бариерата на кожата

- Вода од јаболко, за долгорочно одржување на хидратацијата на кожата

Оваа уникатна и иновативна комбинација на активни супстанции од органски јаболка ја храни, хидрира и заштитува кожата на сите членови на семејството.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER* • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • GLYCERIN • OLUS OIL/VEGETABLE OIL/HUILE VEGETALE • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER* • CETYL PALMITATE • CETEARYL ALCOHOL • GLYCERYL STEARATE • PENTYLENE GLYCOL • CETEARYL GLUCOSIDE • PYRUS MALUS (APPLE) SEED OIL* • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT* • GLYCERYL CAPRYLATE • HYDROGENATED VEGETABLE OIL • SODIUM STEAROYL GLUTAMATE • XANTHAN GUM • CAPRYLYL GLYCOL • PARFUM/FRAGRANCE • CANDELILLA CERA/EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX/CIRE DE CANDELILLA • SODIUM BENZOATE • CITRIC ACID • SODIUM GLUCONATE • POTASSIUM SORBATE |10759v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи