Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање кокос

Уживајте во топлата купка со деликатниот и сензуален мирис
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 26571
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Посакувате гел за туширање со деликатни и сензуални ноти? Тогаш за вас е les Plaisirs Nature сензуален гел за туширање од кокос.

За деликатно уживање при туширањето, нашиот ланец на експерти уште од 1959 година одбра и комбинираше гел од алое вера со кокос. Кожата е нежно исчистена и сензуално мирислива.

Плус: Формула која содржи повеќе од 97% состојки од природно потекло.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабен.

Лесно биоразградлива формула. Шишенце кое содржи рециклирачка пластика.

Темелно измијте. Да се избегнува контакт со очи. Да не се конзумира и да се држи подалеку од дофат на деца.

 

Активна состојка

Кокос

Нашите истржувачи одбраа кокос. Свеж, вкусно крцкав, месест, преполн со сок и млеко, кој ја прави кожата суптилно и сензуално мирислива. Слатко искушение кое ги нагласува топлите сончеви ноти со својот сладок и дрвенест акцент.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа кокос. Свеж, вкусно крцкав, месест, преполн со сок и млеко, кој ја прави кожата суптилно и сензуално мирислива. Слатко искушение кое ги нагласува топлите сончеви ноти со својот сладок и дрвенест акцент.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи