Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Comme Une Evidence гел за туширање

Бања исполнета со мирис кој е во хармонија со вашиот парфем.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 32454
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Почестете се со момент на релаксација. Под туш или во када, овој мирислив гел за туширање повторно ќе ја открие сета хармонија и елеганција на зелените цветни и цитрусни ноти на парфемот Comme une Evidence.

Збогатен со органска вода од различок, оваа нежна формула го обвива телото со неговата лесна пена. Ја остава вашата кожа нежно мирислива и исполнета со природна, префинета елеганција.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•DECYL GLUCOSIDE•PARFUM/FRAGRANCE•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•COCAMIDE MIPA•COCAMIDOPROPYL BETAINE•CITRIC ACID•SODIUM BENZOATE•TETRASODIUM EDTA•BHT•SALICYLIC ACID•SODIUM CHLORIDE•ALPHA-ISOMETHYL IONONE•POTASSIUM SORBATE• 602v0 |

Активна состојка

Бергамот & Дамаск роза

ЕСЕНЦИЈА БЕРГАМОТ: Постигнувајќи деликатна рамнотежа, бергамот е комбиниран со острите, енергични и сончеви аспекти на цитрусот. АПСОЛУТ ДАМАСК РОЗА: Испушта богат и раскошен мирис на цветна роза со зачинети ноти, овошје и мед.ЕСЕНЦИЈА ПАЧОЛИ: Истовремено дрвенести, балзамични, мазни и билни, со суптилни земјени и кожни подтонови. Додека мирисот се шири, пачоли ги открива богатите мирисливи ноти.
Откриј
ЕСЕНЦИЈА БЕРГАМОТ: Постигнувајќи деликатна рамнотежа, бергамот е комбиниран со острите, енергични и сончеви аспекти на цитрусот. АПСОЛУТ ДАМАСК РОЗА: Испушта богат и раскошен мирис на цветна роза со зачинети ноти, овошје и мед.ЕСЕНЦИЈА ПАЧОЛИ: Истовремено дрвенести, балзамични, мазни и билни, со суптилни земјени и кожни подтонови. Додека мирисот се шири, пачоли ги открива богатите мирисливи ноти.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи