Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за тело и коса Cuir Vetiver

Мирислив гел за тело и коса со дрвенести ноти.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 38639
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Уживајте во овој гел за тело и коса со дрвенести ноти како вашата тоалетна вода. Неговата кремаста текстура се претвара во блага пена која нежно ја чисти кожата и телото.

AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE DECYL GLUCOSIDE CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE TETRASODIUM EDTA COCAMIDE MIPA SODIUM CHLORIDE GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE SALICYLIC ACID LIMONENE CITRONELLO LPOTASSIUM SORBATE 464v1

Активна состојка

Ветивер, карипско сандалово дрво & тонка

ЕСЕНЦИЈА VETIVER: Аромата vetiver е истовремено моќна и ненагласена, цврста и племенита. ЕСЕНЦИЈА КАРИБСКА САНДАЛОВИНА: Топла и дрвенеста, овозможува потенција и длабочина. АПСОЛУТ ТОНКА МЕШУНКА: Тонка мешунката е суптилна комбинација од ванила, бадем и прашкасти ноти.
Откриј
ЕСЕНЦИЈА VETIVER: Аромата vetiver е истовремено моќна и ненагласена, цврста и племенита. ЕСЕНЦИЈА КАРИБСКА САНДАЛОВИНА: Топла и дрвенеста, овозможува потенција и длабочина. АПСОЛУТ ТОНКА МЕШУНКА: Тонка мешунката е суптилна комбинација од ванила, бадем и прашкасти ноти.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи