Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Гел за тело и коса Bois de Sauge

Откријте ја целата ароматична свежина на вашата тоалетна вода под тушот.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 24873
Со купување на овој производ добивш 10 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 10 поени.  

Опис

Состојки

Овој кремаст, пенест гел со билна база за чистење нежно ја чисти вашата кожа и ја остава пријатно мирислива.

МИРИСЛИВИ НОТИ: жалфија, Gaiac дрво и пачули

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • AMMONIUM LAURYL SULFATE • DECYL GLUCOSIDE • CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER • PARFUM/FRAGRANCE • COCAMIDOPROPYL BETAINE • SODIUM BENZOATE • CITRIC ACID • COCAMIDE MIPA • SODIUM CHLORIDE • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • SALICYLIC ACID • LIMONENE • LINALOOL • POTASSIUM SORBATE 10308v0 |

Активна состојка

Мирисни ноти: Жалфија, гајаково дрво & пачули

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфија се комбинира со интензитетот на Guaiac дрво и пачули.
Откриј
Мирис во кој ароматичната свежина на жалфија се комбинира со интензитетот на Guaiac дрво и пачули.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи