Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Filler Vegetal: Ноќна крема против брчки

Кожата е цврста и мазна
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 07696
Со купување на овој производ добивш 23 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 23 поени.  

Опис

Состојки

После првото користење кожата е нахранета, мазна и затегната. Со секој ден кожата станува се поцврста. После 6 недели, затегнати се дури и најизразените брчки.

Употреба: Нанесувајте секоја вечер од кремастата и свиленкаста текстура на целото лице.

Зошто пладневен цвет и хијалуронска киселина? Нашата бионаучна иновација се состои од две активни супстанции, од биолошко потекло, кои делуваат против брчките: Екстрактот од билката пладневен цвет го поттикнува производството на хијалуронска киселина** за пополнување на брчките***. Хијалуронската киселина која е од природно потекло и се екстрахира со ферментација, овозможува совршена хидратација, намалување на брчките и префинетите линии.

Напата билка пладневен цвет има UEBT сертификат ****.

Наша предност:

• 98% состојки од природно потекло

• Стаклена и картонска амбалажа соодветни за рециклирање.

Дерматолошки тестирано

Активнабилна состојка: Екстракт од билката пладневен цвет

Го поттикнува природното производство на хијалуронска киселина** за пополнување на брчки ***.

Билката пладневен цвет доаѓа од нашите агроеколошки полиња во La Gacilly. Се бере еднаш годишно во оној момент кога е најсвежа и со најмногу концентрирани активни молекули.

Истражувачите на Yves Rocher создадоа техника за ботаничка крио екстракција. Тоа е процес на екстракција која се одвива во смрзната состојба, што овозможува ослободување и концентрирање на силата на штотуку набраните билки притоа чувајќи ги активните супстанции. Оваа ексклузивна и патентирана метода стои позади нашиот нов ботанички екстракт, кој е 100% свеж и ги има зачувано сите активни состојки. Екстрактот лесно се впива во кожата и не содржи конзерванси.

** Ин витро тестови

*** 3 патента во Франција

**** Сојуз за етичка биотрговија

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • MYRISTYL MYRISTATE • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER • PENTYLENE GLYCOL • SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL • BEHENYL ALCOHOL • ACACIA SENEGAL GUM • METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE • SODIUM CARBOXYMETHYL STARCH • APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT • PROPANEDIOL • HYDROXYACETOPHENONE • PARFUM/FRAGRANCE • SCLEROTIUM GUM • SODIUM STEAROYL GLUTAMATE • ETHYL LINOLEATE • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL • LECITHIN • CITRIC ACID • SODIUM HYALURONATE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • MESEMBRYANTHEMUM CRYSTALLINUM EXTRACT • LINALOOL • ALGINIC ACID • SILANETRIOL • GERANIOL • PROPYL GALLATE |10726v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи