Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Filler Vegetal: нега за пределот околу очите против брчки

Кожата околу очите е хидрирана, затегната и измазнета.
Пакување: 14 мл
Шифра на артиклот: 08534
Со купување на овој производ добивш 18 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 18 поени.  

Опис

Состојки

Кожата околу очите веднаш е хидрирана, затегната и измазнета. Ден по ден тенот е освежен. После 6 недели брчките и префинетите линии се намалени.

Плус +: екстрактот од билката пладневен цвет* го поттикнува природното производство на хијалуронска киселина** за пополнување на брчки***. Хијалуронската киселина ги пополнува брчките и ја измазнува кожата .

Примена: Нанесете ја ултра свежата текстура наутро и навечер, масирајќи го пределот околу очите.

Зошто пладневен цвет и хијалуронска киселина? Нашата бионаучна иновација се состои од две активни супстанции, од биолошко потекло, кои делуваат против брчките: Екстрактот од билката пладневен цвет го поттикнува производството на хијалуронска киселина** за пополнување на брчките***. Хијалуронската киселина која е од природно потекло и се екстрахира со ферментација, овозможува совршена хидратација, намалување на брчките и префинетите линии.

Напата билка пладневен цвет има UEBT сертификат ****.

Наша предност:

• 97% состојки од природно потекло

• Стаклена и картонска амбалажа соодветни за рециклирање.

Дерматолошки тестирано

Активнабилна состојка: Екстракт од билката пладневен цвет

Го поттикнува природното производство на хијалуронска киселина** за пополнување на брчки ***.

Билката пладневен цвет доаѓа од нашите агроеколошки полиња во La Gacilly. Се бере еднаш годишно во оној момент кога е најсвежа и со најмногу концентрирани активни молекули.

Истражувачите на Yves Rocher создадоа техника за ботаничка крио екстракција. Тоа е процес на екстракција која се одвива во смрзната состојба, што овозможува ослободување и концентрирање на силата на штотуку набраните билки притоа чувајќи ги активните супстанции. Оваа ексклузивна и патентирана метода стои позади нашиот нов ботанички екстракт, кој е 100% свеж и ги има зачувано сите активни состојки. Екстрактот лесно се впива во кожата и не содржи конзерванси.

** Ин витро тестови

*** 3 патента во Франција

**** Сојуз за етичка биотрговија

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • BETAINE • METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE • PROPYLENE GLYCOL. • SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL • PENTYLENE GLYCOL • APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT • PROPANEDIOL • HYDROXYACETOPHENONE • SCLEROTIUM GUM • XANTHAN GUM • MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER • INOSITOL • ETHYL LINOLEATE • ETHYLHEXYLGLYCERIN • LECITHIN • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • SODIUM HYALURONATE • MESEMBRYANTHEMUM CRYSTALLINUM EXTRACT • ALGINIC ACID • HYDROLYZED ALGIN • CITRIC ACID • PHENETHYL ALCOHOL • SILANETRIOL • CHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACT • SUCROSE • POTASSIUM SORBATE • SODIUM BENZOATE • TOCOPHEROL • PROPYL GALLATE • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) 10674v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи