Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Elixir Botanique обновувачка ноќна нега против загадувањето

Свежа и одморена кожа секое утро.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 55704
Со купување на овој производ добивш 21 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 21 поени.  

Опис

Состојки

Оваа ноќна нега ви овозможува кожата да диши додека спиете. Секое утро кожата е полна и свежа. По 1 месец примена брчките и линиите се намалени, кожата е обновена, цврста, блескава и здрава.

Во нашиот билен еликсир, микро алгите и цветот од драгољуб од Бретања ја поттикнуваат оксигенацијата и детоксикацијата на клетките на кожата (1). Овие активни билни состојки се добиени од локални производствени ланци кои ја почитуваат биолошката разновидност.

Плус: текстура на гел

Резултати:

- Штити од нечистотии(2)

- 14% помалку брчки по 28 дена кај 84% испитаници (3)

- 10% поголема густина на кожата кај 90% испитаници (4)

- 88% испитаници потврдија дека кожата е моментално хидрирана (5)

Употреба: Нанесете секоја вечер. Земете мала количина од текстурата и нанесете ја на целото лице со кружни движења, од внатре кон надвор.

Дерматолошки тестирано

(1) Ин витро тестови

(2) Клиничко испитување со 21 жена веднаш по употребата

(3) Клиничко испитување со 16 жени и 3-ца мажи 28 дена по употреба

(4) Клиничко испитување со 22 жени и 5 мажи 28 дена по употреба

(5) Студијата на задоволството е спроведено над 72 жени и 32 мажи на возраст од 27 до 66 години по 28 дена користење.

Наша посветеност

10573v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PENTYLENE GLYCOL APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT BETAINE INOSITOL HYDROXYACETOPHENONE SCLEROTIUM GUM PARFUM/FRAGRANCE XANTHAN GUM 1 2-HEXANEDIOL CAPRYLYL GLYCOL MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER LINALOOL CITRIC ACID TROPAEOLUM MAJUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT GERANIOL TETRASELMIS SUECICA EXTRACT POTASSIUM SORBATE HYDROCHLORIC ACID

Активна состојка

Tetraselmi микро-алги & цвет драгољуб

Нашите истражувачи развија уникатен ефикасен комплекс на активни состојки со комбинирање на кантарион и микроалги. Кантарионот се одгледува со користење на одржливи земјоделски практики во нашите полиња во La Gacilly. Микроалгите, морска билка со кислород и антиоксидантни својства, се одгледува во биореактор во близина на брегот во Бретања (Франција), и со користење на 100% природен процес, се добива контролиран и разумен принос за да се искористи оваа микроалга додека се зачувуваат природните ресурси. Тие длабоко ја ревитализираат кожата Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Овие две растенија и нивните механизми на природно и одговорно одгледување ги истражуваме повеќе од 25 години. Ни требаа 25 години да ја создадеме оваа производна линија. Оваа иновација за нега на кожата е регистрирана како патент во Франција. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истражувачи развија уникатен ефикасен комплекс на активни состојки со комбинирање на кантарион и микроалги. Кантарионот се одгледува со користење на одржливи земјоделски практики во нашите полиња во La Gacilly. Микроалгите, морска билка со кислород и антиоксидантни својства, се одгледува во биореактор во близина на брегот во Бретања (Франција), и со користење на 100% природен процес, се добива контролиран и разумен принос за да се искористи оваа микроалга додека се зачувуваат природните ресурси. Тие длабоко ја ревитализираат кожата Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Овие две растенија и нивните механизми на природно и одговорно одгледување ги истражуваме повеќе од 25 години. Ни требаа 25 години да ја создадеме оваа производна линија. Оваа иновација за нега на кожата е регистрирана како патент во Франција. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи