Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Eau de Toilette Cuir Vetiver

Единствена сензуалност на ветиверот со природни акценти
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 36096
Со купување на овој производ добивш 36 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 36 поени.  

Опис

Состојки

Создадов природен мирис со изразена сензуалност. Елегантната свежина на ветиверот се спојува со природната нота на карипското сандалово дрво и есенцијалното масло од кедер. Неговата срцевина содржи тонка мешунка која го прави посензуален. Овој единствен состав лесно се распределува по кожата и остава прекрасен мирис.

Sonia constant – експерт за парфеми.

ВРВНИ ПРИРОДНИ СУРОВИНИ

ЕСЕНЦИЈА ВЕТИВЕР

Мирисот од ветивер е силен и суптилен, сиров и благороден

ЕСЕНЦИЈА ОД САНДАЛОВО ДРВО ОД КАРИБИТЕ

Топла и дрвенеста, есенцијата од сандаловото дрво дава сила и длабочина.

АБСОЛУТ ТОНКА МЕШУНКА

Тонка мешунка е комбинирана со ванила, бадем и прашкасти тонови

ALCOHOL•AQUA/WATER/EAU•PARFUM/FRAGRANCE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•LINALOOL•CITRONELLOL•LIMONENE•METHYLPROPANEDIOL•GERANIOL•COUMARIN•CITRAL•CI 14700 (RED 4)•CI 19140 (YELLOW 5)•CI 60730 (EXT. VIOLET 2) 10294v0

Активна состојка

Ветивер, карипско сандалово дрво & тонка

ЕСЕНЦИЈА VETIVER: Аромата vetiver е истовремено моќна и ненагласена, цврста и племенита. ЕСЕНЦИЈА КАРИБСКА САНДАЛОВИНА: Топла и дрвенеста, овозможува потенција и длабочина. АПСОЛУТ ТОНКА МЕШУНКА: Тонка мешунката е суптилна комбинација од ванила, бадем и прашкасти ноти.
Откриј
ЕСЕНЦИЈА VETIVER: Аромата vetiver е истовремено моќна и ненагласена, цврста и племенита. ЕСЕНЦИЈА КАРИБСКА САНДАЛОВИНА: Топла и дрвенеста, овозможува потенција и длабочина. АПСОЛУТ ТОНКА МЕШУНКА: Тонка мешунката е суптилна комбинација од ванила, бадем и прашкасти ноти.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи