Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Eau de Toilette Bois de Sauge

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфијата се меша со интензитетот на Gaiac дрвото и пачули.
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 10903
Со купување на овој производ добивш 36 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 36 поени.  

Опис

Состојки

Креација е на парфумиската Sonie Constant.

Почувствувајте ја силата на ветрот, ценете ја тишината на големите отворени простори. Тоалетната вода Bois de Sauge го дава чувството на слобода и авантура.

Наша преданост

Се залагаме за присутност на состојки со природно потекло во нашите мириси и ограничување на влијанието на околината

МИРИСЛИВИ НОТИ: жалфија, Gaiac дрво и пачули

Наша посветеност

ALCOHOL•AQUA/WATER/EAU•PARFUM/FRAGRANCE•LIMONENE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•LINALOOL•CITRONELLOL•GERANIOL•ALPHA-ISOMETHYL IONONE•CITRAL•COUMARIN |10297v0

Активна состојка

Мирисни ноти: Жалфија, гајаково дрво & пачули

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфија се комбинира со интензитетот на Guaiac дрво и пачули.
Откриј
Мирис во кој ароматичната свежина на жалфија се комбинира со интензитетот на Guaiac дрво и пачули.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи